20 Yıllık Araştırma Sonucu UFO Benzeri Bir Araç Geliştirildi

24
10
5
2
0
Romanyalı bir mühendisin ADIFO (All-Directional Flying Object) ismini verdiği ve Her Yöne Uçabilen Nesne adını taşıyan araç, hem farklı uçuş yetenekleri hem de UFO'ya benzemesiyle dikkatleri üzerine çekti. Uzun bir araştırma sürecinin sonunda ortaya çıktığı belirtilen aracın ilgililerinin de bir hayli fazla olduğu belirtildi.

UFO'ların varlığı bazı insanları tatmin etmese bile Romanyalı bir mühendisi UFO hayranlarını fazlasıyla mutlu edecek bir gelişmeyi paylaştı. Aerodinamik uzmanı Razan Sabie, her yöne uçabilen nesne ismini verdiği sürücüsüz UFO benzeri aracının yapabildiklerini sergiledi. UFO benzeri aracın manevra kabiliyetleriyse izleyenleri şaşkına çevirdi.

Sabie'nin Amerikan basınına verdiği röportajda aracın 20 yıllık bir çalışma sonucunda ortaya çıktığı belirtildi. Araç, Romanya'nın Ulusal Hava/Uzay Araştırmaları Enstitüsü uzmanı ve Ulusal Havacılık Enstitüsü Teorik Aerodinamik Müdürü ile ortak çalışma sonucunda ortaya çıktı.

ufo

Sabie'nin açıklamalarına göre aracın aerodinamik özellikleri 20 yıllık bir çalışmanın sonucunda geliştirildi ve yüzlerce sayfalık açıklamalarla ve testlerle de kanıtlandı. Araç bir UFO ile benzerlik gösterse de tasarımın aslında UFO'dan esinlenmediği belirtildi.

Aracın tasarımcısı, aracı tasarlarken aslında yunusların sırtında bulunan yüzgeci taklit etmek istediğini belirtti. Yunusların manevra kabiliyetini sağlayan bu uzuvla aracın manevra kabiliyetini de öne çıkarmayı düşündüğünü belirtti.

bilinmeyen araç

Aracın çalışmasının arkasında yatan mantıktaysa havalanma ve manevra gibi farklı sistemler bulunuyor. Araç, ortasında bulunan motorlar aracılığıyla havalanırken kenarlarında bulunan motorlar aracılığıyla da manevra yapabiliyor. Tüm bunların yanı sıra yatay iticiler de aracın yatay hareketleri gerçekleştirmesini sağlıyor.

Aracın ilginç tasarımı ve farklı uçuş kabiliyetinin yanı sıra tasarımı dolayısıyla süpersonik uçuşları da mümkün kılacağı söyleniyor. Bir disk şeklindeki araç, şok dalgalarını aracın yüzeyinde tutmayacağı için süpersonik hızlara ulaşmak daha kolay ve daha güvenli bir şekilde gerçekleşecek.

Haberin kaynağı olan Vice, bundan daha önce uçan daire yapma deneyimlerinin olduğunu belirtiyor. ABD silahlı kuvvetlerinin 1950'ler ve 60'larda bu tarz bir girişimde bulunduğu da biliniyor.

Şu an için bu tasarıma sahip olan araçların daha iyi bir performans sunup sunmayacağına dair kesin yargılar olmasa da Sabie, olaylara son derece iyimser bir şekilde bakıyor. Devletlerin, bir uçak üreticisinin ve firmaların her yöne uçabilen nesne ismini verdiği araçla ilgilendiğini de belirtti.

Aracın uçuş yeteneklerini ve tasarımını aşağıdaki video aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-7338845/A-real-life-flying-saucer-Researcher-unveils-omni-directional-aircraft-UFO-inspired-design.html
24
10
5
2
0
Emoji İle Tepki Ver
24
10
5
2
0