2020 Cadillac XT5, Dört Silindirli Motorla Geliyor

5
3
3
1
1
Cadillac, 2020 model Cadillac XT5’e turboşarjlı dört silindirli motor seçeneği ekleyecek. Böylece aracın en önemli eksiklerinden olan güç eksiği giderilecek.

Cadillac XT5, her ne kadar hızlanma ve kontrol konusunda oldukça iyi bir SUV olsa da, aracın V-6 motoru beklenen yüksek performanstan uzaktı. Yeni XT5 ise turboşarjlı dört silindir motoruyla bu açığı kapatacak. 

2020-cadillac-xt5

2.0 lirelik turboşarjlı sıralı 4 silindirli motor, 2020 model Cadillac XT5’e gelen yeniliklerden ilki olacak. Bu yaz satışa çıkacak olan aracın yeni motoru, 237 beygir güç üretiyor ve 258 lb-ft torka sahip. Üç adımlı hareketli şaft, Cadillac’ın iddiasına göre ‘ihtiyaç anında her viteste gereken gücü’ sağlayabilecek. Cadillac, sekiz vites yerine yeni modellerde 9 vitesli otomatik şanzıman kullanacak.

Aracın yeni modellerinden Luxury seçeneği baz modeli oluşturacak. Özel parlak trime sahip Premium Luxury modeli de bulunacak. Her iki araçta da trimde (iç dış plastik parçalar) yapılan değişiklikler, aracın sürüş konforunu artıracak. Yeni Sport model ise daha koyu parçalara sahip olacak. 20 inçlik lastiklere sahip bu model, daha atletik şasi tuningine sahip olacak. Dört silindirli model Luxury ve Premium Luxury paketlerinde sunulacak. Sport ve Premium Luxury modellerde V-6 motoru standart olacak.

Daha geniş dış hatlara sahip olan aracın ön ızgarası değişirken, içinde de renk temaları daha farklı hale gelecek. Artık ön koltuklarda ısıtma standart olacak ve yeni orta konsolda bardak tutacakları bulunacak. XT5’te yeni CUE bilgi eğlence sistemi kullanılacak ve 8 inçlik bir dokunmatik ekran bulunacak. Sürücüler, isterlerse ekrana dokunmak yerine kolları da kullanabilecek. Tek tuşla arama yapmak, daha yüksek çözünürlüklü arka park kamerası, gelişmiş park asistanı gibi özellikler de araçta yer alacak. Aynı zamanda araçta gece görüşü de bulunacak. Aracın her modelinde Platinum paketi seçenek olarak sunulacak. Bu paket, iç kaplamaları en şık haline getirecek. 

Motorun, aracın yakıt tüketimini nasıl etkileyeceği bilinmese de başlangıç fiyatlarının düşmesini sağlamayacağı biliniyor. Yeni aracın fiyatı, dört çeker modellerde 45.090 dolardan başlayacak. Premium Luxury model 49.790 ve Sport model de en az 56,090 dolar olacak.

Kaynak : https://www.motortrend.com/news/2020-cadillac-xt5-adds-four-cylinder-engine-sport-trim/
5
3
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
5
3
3
1
1