• Anasayfa
  • Mobil
  • 2022'nin En Güçlü Telefonları Batarya Testine Girdi [Video]

2022'nin En Güçlü Telefonları Batarya Testine Girdi: iPhone 13 Pro Max, Samsung Telefonları Ezdi Geçti [Video]

17
5
4
2
2
2022 model amiral gemisi telefonlar, batarya testine sokuldu. iPhone 13 Pro Max, yapılan testlerin kazananı oldu. Testteki ilginç sonuç ise Galaxy S22 Ultra'nın daha büyük bataryalı olmasına rağmen Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4'ten geri kalmış olmasıydı.

TechDroider isimli bir YouTube kanalı, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Samsung'un katlanabilir ekranlı yeni amiral gemileri ile piyasadaki en güçlü diğer amiral gemisi telefonları teste soktu. Bu testin amacı, 2022 model amiral gemisi telefonlar arasında tekj şarj ile en uzun süre kullanılabilir olanı görmekti. Yapılan test, oldukça ilginç bir sonucu gözler önüne serdi. Öyle ki Samsung Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold 4, çok daha büyük bataryaya sahip olan Galaxy S22 Ultra'dan çok daha uzun süreli kullanılabiliyordu. Ancak bu istatistik, iPhone 13 Pro Max ile kıyaslanabilecek durumda bile değildi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Galaxy Unpacked etkinliği kapsamında Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold4 isimli katlanabilir ekranlı akıllı telefonlarını tanıttı. Şirketin yeni telefonları, Samsung'un bugüne kadar ürettiği en güçlü katlanabilir telefonlar olarak karşımıza çıktı. Ancak yapılan batarya testine baktığımızda, katlanabilir ekranlı telefonların kullanılabilirlik süresinin hala yeterli düzeyde olmadığını görüyoruz.

Galaxy Z Fold4, tek şarjla 9 saatten uzun süre oyun oynamaya imkan tanıyor

Samsung Galaxy Z Fold4

Yapılan testler, Galaxy Z Fold4'ün Samsung'un en uzun süre kullanılabilen telefonu olduğunu gözler önüne serdi. Bu akıllı telefonun 4.400 mAh kapasiteli bataryası, tam 9 saat 18 dakika boyunca kesintisiz bir şekilde oyun oynamaya imkan tanımıştı. 3.700 mAh kapasite bataryalı Galaxy Z Flip4'teki kullanım süresi ise 9 saat 4 dakika olarak kayıtlara geçti. Samsung Galaxy S22 Ultra ise 5.000 mAh kapasiteli bataryasına rağmen 8 saat 56 dakika kullanılabilmişti.

iPhone 13 Pro Max, tüm rakiplerini ezdi geçti!

iPhone 13 Pro Max

Yapılan batarya testi, şarj tüketimi konusunda en iyi modelin iPhone 13 Pro Max olduğunu gözler önüne serdi. Zira bu akıllı telefon, 4.352 mAh kapasitesi ile tam 10 saat 35 dakika dayanabildi. Böylelikle iOS-Android ve Samsung-Apple tartışmalarının kazananı, bir kez daha Apple savunucuları olmuş oldu.

Yapılan testin sonuçları şöyle:

  • iPhone 13 Pro Max: 10 saat 35 dakika
  • Xiaomi 12 Pro: 9 saat 38 dakika
  • OnePlus 10 Pro: 9 saat 19 dakika
  • Samsung Galaxy Z Fold4: 9 saat 18 dakika
  • Samsung Galaxy Z Flip4: 9 saat 4 dakika
  • Samsung Galaxy S22 Ultra: 8 saat 56 dakika

Nasıl oldu da daha büyük bataryalı Galaxy S22 Ultra, katlanabilir ekranlı telefonların gerisinde kaldı?

galaxy s22 ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra'nın büyük bataryaya sahip olmasına rağmen Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4'ün gerisinde kalmasının nedeni, işlemciydi. Test edilen katlanabilir ekranlı modellerde kullanılan Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci, verimlilik açısından Galaxy S22 Ultra'da kullanılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1'den daha iyi. 

İşte test sonuçlarını gösteren video:

Telefon değiştirmeyi düşünüyorsanız; buraya tıklayarak Samsung'un değişim kampanyası hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaynak : https://www.sammobile.com/news/galaxy-z-flip-4-z-fold-4-battery-life-test-better-galaxy-s22-ultra/
17
5
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
17
5
4
2
2