2023 Fiat Fastback, "BMW'yi Bile Kıskandıracak" Tasarımıyla Tanıtıldı

36
7
4
2
2
Fiat, 2023 yılında satışa sunmayı planladığı SUV modeli Fastback'i tanıttı. Segment olarak Volkswagen Taigo'ya rakip olacak otomobil, etkileyici bir tasarıma sahip.

Türkiye'nin en çok satan otomobil markalarının başında gelen Fiat, Brezilya'da dikkat çekecek ve hatta gündeme bomba gibi düşecek bir açıklama yaptı. Şirket, yeni bir SUV modeli duyurdu. Fiat'ın 2018'de tanıttığı konsept SUV modeli Fastback, artık gerçek bir otomobil ve çok yakında piyasaya sürülecek.

Fiat Fastback, küçük bir SUV. Bu bağlamda; şirketin Türkiye'ye getirmediği SUV modeli Pulse ile aynı klasmanda yer alıyor. Fiat'ın yeni SUV'unun Volkswagen'deki karşılığı ise Taigo. Fiat tarafından yapılan açıklamalara göre Fastback, Argo ve Cronos'ta da kullanılan MP1 platformu üzerine inşa edilmiş durumda.

Karşınızda Fiat'ın yeni SUV'u Fastback!

Fiat Fastback

Fiat Brezilya yetkilileri, Fastback'in teknik detayları ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadılar. Ancak aracın dış tasarımını görebiliyoruz. Açık konuşmak gerekirse; bu küçük SUV, alışık olduğumuz Fiat otomobillere göre oldukça agresif ve sportif bir tasarıma sahip. Araç oldukça şık ve estetik değerleri ön plana çıkaran bir tasarıma sahip. Etkileyici ızgara tasarımı, renkli cam tavan ve parçalı aydınlatma, tasarımda öne çıkan hususlar arasında yer alıyor.

Fiat SUV

Fiat Fastback'in arka kısmı da fena görünmüyor. Oldukça ince yapıda aydınlatma tercih eden mühendisler, bagaj kapağı ile arka camı birleştirmişler. 

Sektör kaynaklarına göre Fiat'ın küçük SUV'u, 130 beygir gücünde üç silindirli 1.0 litrelik veya 185 beygir gücünde 1.3 litrelik bir turboşarj motorla gelecek. Altı ileri vitesli otomatik şanzıman düşüncesi içinde olan kaynaklar, bu SUV'un Fiat'ın en pahalı otomobillerinden bir tanesi olarak lanse edileceğini düşünüyorlar. İddialara göre Fiat Fastback, Ekim 2022'de resmi lansmanını gerçekleştirecek.

Kaynak : https://www.motor1.com/news/602333/2023-fiat-fastback-reveal-photos/
36
7
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
36
7
4
2
2