Acer, Tasarımcılar İçin Geliştirdiği ConceptD Adlı Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

25
2
1
0
0
Üretkenlik anlamında oldukça verimli bir yıl geçiren Acer, bu kez de tasarımcılara yönelik bir seri tanıttı.

Bugün New York'ta gerçekleşen etkinliğinde adeta şov yapan Acer, yeni üst sınıf dizüstü bilgisayar serisi ConceptD'yi duyurdu. ConceptD adı altında 3 farklı model tanıtan Acer, bu kez tasarımcılara yönelik bir seriyle karşımıza çıkıyor.

Serinin amiral gemisi olarak tanıtılan ConceptD 9, çizim ve 3 boyutlu tasarımlar için geliştirilmiş bir ürün. 17,3 inçlik 4K ekrana sahip olan cihaz, Wacom marka kalemleri de destekleyecek. ConceptD 9'un teknik özelliklerine bakıldığında yeni nesil bir oyun bilgisayarından farksız görünüyor. Intel Core i9 işlemci, 32 GB RAM, 512 GB SSD ve RTX 2080 ile tüketicileri karşılayacak olan ConceptD 9, bu büyük güce rağmen oldukça sessiz çalışmayı vadediyor.

Serinin bir alt modeli Concept 7, 15,6 inçlik 4K bir ekrana sahip. ConceptD 9'a göre gücü daha az olan bu modelde 9. nesil Intel i7 işlemci ve tercihe göre RTX 2080 ya da RTX 2060 bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak cihazın katlanabildiğini de belirtelim.

Serinin en düşük güce sahip modeli ise ConceptD 5. ConceptD 7'de olduğu gibi 15,6 inçlik 4K ekrana sahip olan ConceptD 5, grafik alanındaki gücünü AMD Radeon RX Vega M'den alıyor. Ekran anlamında ConceptD 7 ile benzerlik gösterse de ConceptD 5'in serinin en küçük ve en hafif modeli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu yeni nesil seri için henüz fiyat bilgisi yayımlanmadı. Ülkemizdeki kur değişimleri göz önüne alınırsa ConceptD serisinin biraz cep yakması mümkün. Seriyle ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/04/11/acers-conceptd-9-is-part-laptop-part-graphics-tablet/
25
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
25
2
1
0
0