Akıllı Telefonunuzu PC'de Kullanacağınız Microsoft Özelliği Çok Yakında Çıkacak

28
8
3
1
0
Microsoft, geçtiğimiz senenin Ekim ayında telefonunuz ve bilgisayarınız arasında bağlantı kurabileceğiniz Your Phone özelliğini tanıtmıştı. Çıkan bazı haberlere göre uygulamanın Android ekran yansıtma özelliğinin kullanıcılarla buluşmasına oldukça az bir zaman kaldı.

Geçtiğimiz sene Ekim ayında New York’ta düzenlenen bir etkinlikte Microsoft, Your Phone adlı bir uygulamanın duyurusunu yapmıştı. Teknoloji devinin geliştirdiği uygulama sayesinde Android telefonların ekranları bilgisayarlara yansıtılabilecek. Çıkan son haberlere göre, yansıtma özelliği yayınlamaya hazır duruma geldi. Microsoft'un oldukça yakın bir zamanda Insider kullanıcıları için bu özelliği kullanıma açması bekleniyor.

Bu özelliği kullanabilmek için bilgisayarınızın BTLE çevrebirimi modunu desteklemesi gerekiyor. Ayrıca telefonunuzun da Androd 7.0 ve üstü bir işletim sistemine sahip Samsung Galaxy S8 veya Galaxy S9'dan biri olması gerekiyor. Farklı cihazlar ise ilerleyen süreçte eklenecek.

Your Phone uygulaması, halihazırda Android telefonunuzdan mesaj göndermenizi ve mesaj almanızı sağlıyordu. Yeni özellikle birlikte cihazının tüm ekranı, bilgisayara yansıtılabilecek. Eklenecek bu özelliğinn Your Phone uygulamasının popülerliğini arttıracağı neredeyse kesin.

Kaynak : https://www.neowin.net/news/microsoft-will-soon-test-android-mirroring-on-windows-10
28
8
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
28
8
3
1
0