Apple'ın Karma Gerçeklik Başlığının İsmi Ortaya Çıktı (1 Değil 3 Farklı Model Var)

9
3
0
0
0
Önümüzdeki yılın başında karma gerçeklik başlığını piyasaya sürmesi beklenen Apple, bu başlıklar için üç farklı marka başvurusunda bulundu. Bu başvurular, başlıkların modellerine işaret ediyordu.

Apple’ın uzun yıllardır konuştuğumuz karma gerçeklik başlıkları hala resmi olarak ortaya çıkmasa da son zamanlarda bu başlıklar hakkında yeni şeyler duymaya başladık. Ocak 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil başlıklar, geçtiğimiz haftalarda cazip(!) fiyat beklentisiyle gündeme gelirken bugün bir gelişme daha yaşandı.

Bloomberg tarafından keşfedilen yeni marka başvuruları, Apple’ın henüz resmi olarak bir isme sahip olmayan başlıkları hakkında bir fikir sundu. Apple, söz konusu başvurularda ‘Reality (Gerçeklik)’ ismine yer veriyordu. Bununla birlikte Reality için bir değil, üç farklı başvuru yapıldı.

Apple, üç farklı karma gerçeklik başlığı modeli çıkarabilir

apple

Apple, üç farklı başvurusunda da Reality’nin model isimlerine de yer verdi. Bunlardan ilki Reality One, ikincisi Reality Pro ve sonuncusu da Reality Processor idi. Söz konusu başvurular doğrudan Apple tarafından değil, Health Solutions, LLC tarafından yapılmıştı. Fakat bu şirket de Apple’ın paravan şirketlerinden biri olarak biliniyor. Birçok teknoloji şirketi gibi Apple da bu şirket üzerinden yeni teknolojiler için başvurularda bulunabiliyor. Böylece resmi olarak Apple'ın ismi geçmeden yeni teknolojiler patentlenmiş oluyor.

Reality adı, aslında ilk defa bugün karşımıza çıkmıyor. Şirket, daha önce bir diğer paravan şirketi Corporation Trust Co. Üzerinden ‘realityOS’ işletim sistemi için başvuruda bulunmuştu. Üstelik bugün marka başvurusu yapan Health Solutions da realityOS başvurusunun yapıldığı bu şirkete bağlıydı.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/28/23326041/apple-trademark-filings-reality-branding-virtual-ar-vr-mixed-headset
9
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
3
0
0
0