• Anasayfa
  • Sinema
  • Avatar 2 Oyuncusundan Açıklama: Bekleyin ve Görün

Avengers: Endgame'in Avatar'ı Geçmesi Üzerine Avatar 2 Oyuncusundan Açıklama

69
14
13
4
2
Geçtiğimiz aylarda gişede ciddi bir savaşın olduğunu söyleyebiliriz. Avatar ve Endgame arasında ciddi bir rekabet bulunuyordu ve Avatar, neredeyse 10 yıldır koruduğu rekorunu bırakacak gibi görünmüyordu ancak Marvel, Endgame ile 'en çok gişe hasılatı yapan film' rekoruna sahip oldu. Bunun üzerine Avatar 2 oyuncusundan açıklamalar geldi.

Avatar, çok uzun bir süredir kendisinden sonra gelen yüzlerce filmin kıramadığı bir rekoru elinde bulunduruyordu. Uzun bir aradan sonra gelen Marvel'ın Endgame isimli filmiyse Avatar'ın 'en çok gişe hasılatı yapan film' unvanını elinden aldı.

Geçtiğimiz hafta Comic-Con'da sahneye çıkan Marvel Studios başkanı Kevin Feige, herkesin tahmin ettiği ancak yalnızca doğru zamanın gelmesi gereken bilgiyi açıkladı. Avengers: Endgame, James Cameron'ın uzay macerası filmi Avatar'ı gişe hasılatı konusunda geride bıraktı.

avengers: endgame

Marvel, film ilk çıktıktan sonra birçok iyi yorumla karşılaşmıştı. Yapımcı stüdyo, bunun üzerine ekstralarla birlikte filmi tekrardan vizyona sokarak James Cameron'ın efsanesinin tahtına oturdu.

2 Ağustos tarihi itibarıyla Endgame'in toplam gişe hasılatı, Box Office Mojo'ya göre 2,793 milyar dolar civarında. Bu sayı da Avatar'ın uzun bir rekoru elinde tutmasını sağlayan 2,789 milyar doları çok az bir farkla geçiyor. Tabii ki Avatar'ın bu sayılarla uzun bir süre rekoru elinde tuttuğunu düşünecek olursanız Marvel'ın ciddi anlamda 'güvenli' diyebileceğimiz bir rekora sahip olduğunu söyleyebiliriz.

avatar

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw'da yer alan ve Luke Hobbs'un kardeşini canlandıran Cliff Curtis'e röportajlar sırasında bir soru yönelten bir muhabir, kısaca özetlememiz gerekirse 'yalnızca bekleyin ve görün' şeklinde bir cevap aldı.

Curtis, yaptığı açıklamalarda "Biliyorsunuz, Jim, James Cameron ve Jon Landau fazlasıyla nazik insanlar. Marvel'ın bu başarısını tebrik ettiler. Ben Avatar ailesinden olduğum için şunu size hatırlatmak istiyorum: Onlar buraya 20 filmle geldi. Bundan sonra neler olacağını merak ediyorum" şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu açıklamasının ardından filmin arkasından fazlaca devam filmi geleceğini de belirten Curtis, fazlasıyla heyecanlı olduğunu bildirdi. Uzun zamandır Avatar'ın devam filmi üzerine birçok söylenti olsa da Curtis'in de dediği gibi neler olacağını görebilmemiz için filmlerin elimize ulaşması gerekiyor. Özellikle 2009 yılının aralık ayında çıkan ve bu aralık ayında onuncu yıl dönümünü kutlayacak olan Avatar'ın devam filmi için uzun bir süredir beklediğimizi söyleyebiliriz.

Kaynak : https://bgr.com/2019/08/01/avengers-endgame-vs-avatar-box-office-record-cliff-curtis/
69
14
13
4
2
Emoji İle Tepki Ver
69
14
13
4
2