Bir Uyuşturucu Satıcısının Evinde Ele Geçirilen iPhone'un Silah Olduğu Ortaya Çıktı

16
7
4
0
0
Avustralya polisi, bir uyuşturucu satıcısı şüphelisinin evine düzenlediği baskında oldukça ilginç bir şeye rastladı. Birçok yasa dışı maddeyle birlikte ele geçirilen bu şey, iPhone görünümlü bir tabancaydı.

Geçtiğimiz günlerde Avustralya’da oldukça ilginç bir olay yaşandı. Batı Avustralya polisi, şüpheli bir uyuşturucu satıcısının evine düzenlenen bir arama operasyonunda tuhaf görünümlü bir iPhone’a rastladı.

Yasa dışı maddelerin arasında keşfedilen bu iPhone’u tuhaf yapan şey, aslında gizlenmiş bir silah olmasıydı. Polis, silahın gerçekten ateşlenip ateşlenmediğini test etmek için telefona el koyduğunu duyurdu.

İşte iPhone görünümlü o silah

Avustrayla polisi, 28 Şubat’ta resmi sitesinden yaptığı açıklamada akıllı telefon gibi görünen bu şeyin şeklinin değiştirilerek silaha dönüşebildiğini ifade etti. Paylaşılan fotoğraftan, silahın gerçekten de bir iPhone’u andırdığı görülebiliyor.

Yetkililer, şu sıralarda silahın gerçekten çalışıp çalışmadığını görmek için balistik testlerin gerçekleştirildiğini söylerken şüphelinin silah için ruhsatının bulunmadığını ve kaçak olduğunu da ekledi.

Kaynak : https://www.techtimes.com/articles/288365/20230228/fake-iphone-confiscated-drug-dealer-actually-gun.htm
16
7
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
16
7
4
0
0