• Anasayfa
  • Sektörel
  • Başbakan Binali Yıldırım 2017'yi Bilişimde Gelişim Yılı İlan Etti

Başbakan Binali Yıldırım 2017'yi Bilişimde Gelişim Yılı İlan Etti

0
0
0
0
0
Başbakan Binali Yıldırım 2017'yi Bilişimde Gelişim Yılı İlan Etti
Başbakan Binali Yıldırım, 33. Ulusal Bilişim Kurultayı'nda yaptığı konuşmada 2017 yılını "Bilişimde Gelişim Yılı" ilan ettiğini açıkladı.

Son dönemlerde ülkemizde bilişim teknolojileri alanında önemli projelerin ortaya çıktığına tanık oluyoruz ancak ne yazık ki bu projeler dünyada bilişim dünyasının hakimi olan ülkelere kıyasla yetersiz kalıyor bu nedenle ülkemizin gelişmesi için bilişim alanında atılacak adımlar büyük önem taşıyor.

Bu adımları destekleyerek ülkemizin bilişim alanında önemli bir statüye erişmesini isteyen başbakan Binali Yıldırım, 33. Ulusal Bilişim Kurultayı'nda konuyla ilgili bir konuşma yaptı. Ülkemizin bilişim alanında daha da ilerlemek için uygun seviyede olduğunu söyleyen Yıldırım, 2017 yılını "Bilişimde Gelişim Yılı" ilan ettiğini açıkladı.

Aynı zamanda konuşmasında ülkemizdeki operatörlere de çağdıra bulunan başbakan, operatörlere bencil olmamaları ve ülkemizin bilişim alanında gelişmesi için ortak hareket etmeleri gerektiğini söyledi. Yıldırım daha önce de operatörlere beraber hareket etme konusunda çağrıda bulunmuştu.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0