• Anasayfa
  • Oyun
  • Bu Hafta Yayınlanan 16 Ücretsiz Oyun (Android)

Bu Hafta Yayınlanan 16 Ücretsiz Oyun (Android)

65
14
7
6
5
Bu hafta Google Play Store’da yayınlanan ücretsiz oyunları sizler için derledik. Gelin bu haftanın yeni oyunlarına birlikte göz atalım.

Google Play Store'daki yeni ve ücretsiz oyunları sizlerle paylaşacağımız yazımıza hoş geldiniz. Listemizdeki uygulamaları beğenmeniz durumunda acele etmenizi tavsiye ediyoruz çünkü bu uygulamaların birçoğu yakın zamanda ücretli hâle gelebilir. Lafı daha fazla uzatmadan gelin listemize geçelim.

1. Angry Birds Explore:

Angry Birds Movie 2’nin çıkışıyla bağlantılı olarak yayınlanan bu oyun, bir mini oyun koleksiyonu sunuyor. Koleksiyondaki tüm oyunlar artırılmış gerçeklik özelliğine sahip. Oyunda kapalı olan içerikleri, filmle bağlantılı ürünlerin üstündeki taranabilir kodlar aracılığıyla açabiliyorsunuz.

2. Twaddle Paddle Free:

Klasikleşmiş tuğla kırma oyunlarına yeni bir soluk getiren Twaddle Paddle Free, akıcı oyun yapısıyla kapatmakta zorlanabileceğiniz bir oyun hâline gelebilir.

3. Riddle Crack:

 

Trivia Crack oyunlarından bildiğimiz Etermax’ın yeni oyunu Riddle Crack, bir kelime bulmaca oyunu. Cümle içindeki eksik kelimeleri tahmin etmeye çalışacağınız bu oyun, ilerledikçe daha zorlaşan bulmacalara sahip.

4. Gobble Dash:

 

Eskiden oynadığımız Yılan ve PAC-MAN oyunlarını bir araya getiren Gobble Dash’te, göreviniz klasik bir yılan oyunundaki gibi önünüze çıkan bütün noktaları yemek. İşleri zorlaştıran şey ise PAC-MAN’de olduğu gibi oyunun size belli bir yol vermesi. Bölümleri tamamlamak için tüm noktaları yerken hangi yollardan gitmeniz gerektiğini bulmanız gerekecek.

5. Sonar Beat Lite:

Sonar Beat Lite, eğlenceli bir ritim oyunu olan Sonar Beat’in ücretsiz versiyonu. Radar görünümlü bir haritanın üzerinde çıkan noktaları temizlemeniz gereken bu oyunda, kaçırdığınız her bir nokta merkeze bir kademe daha yaklaşıyor ve bir nokta merkeze ulaştığında oyunu kaybediyorsunuz.

6. Paint Balls Rush:

Paint Balls Rush, oynaması kolay bir renk eşleştirme oyunu. Oyunda yönettiğiniz kütleyle aynı renkte engelleri kütlenize katabiliyorsunuz. Farklı renklerin ilerlemenize engel olduğu bu oyunda, kütlenizin renginin belirli aralıklarla değişmesi, oyunu hem zorlaştıran hem de sıkılmanıza engel olacak bir faktör.

7. Wild Bullets:

Bir yol üzerinde karşınıza çıkan düşmanları öldürürken onlardan gelen mermilerden kaçmanız gereken bir oyun olan Wild Bullets, mermilerden kaçmak için kutuların arkasına saklanmak gibi yollar da sunuyor.

8. Boom Pilot:

Boom Pilot; 21 bölüm, 5 savaş ve seçilebilir 5 uçağıyla oldukça çeşitli bir deneyim sunan bir oyun. Kontrolleri basit olsa da dikkat ve isabet bu oyunun can alıcı noktaları.

9. Hair Dash:

İki tarafınızdan düşmanlar gelen bu oyunda, düşmanlarınızın olduğu tarafa parmağınızla dokunarak onları yenmeniz gerekiyor. Zaman zaman pozisyonlarını değiştiren düşmanlarınız olduğu için çeşitlilik sunan bir oyun.

10. Dawn of Isles:

Craft tabanlı bir MMORPG olan Dawn of Isles, Durango: Wild Lands oyununa benzerliğiyle dikkat çekiyor fakat oyunun mekanikleri sayesinde Durango’dan daha kolay olan bu oyunda, adanızı büyütürken kendi yolunuzu çizebiliyorsunuz.

11. Auto Chess:

Orijinal Dota 2 haritasının geliştiricileri tarafından geliştirilen bu oyun, Play Store’daki benzer oyunlardan daha özüne bağlı yapısıyla dikkat çekiyor.

12. Farm Punks:

Sonsuz koşu oyunlarına benzeyen yapısıyla dikkat çeken Farm Punks, kontrolleriyle fark yaratıyor. Normal bir sonsuz koşu oyununda parmağımızı ekran üzerinde sağa ve sola kaydırmak yeterliyken Farm Punks’ta istediğiniz noktaya gitmenizi sağlayan bir kaydırma düzeni mevcut.

13. Talking Tom Hero Dash:

 

Sevilen seri Talking Tom’un sonsuz koşu oyunu Hero Dash, oyun içinde topladığınız paralarla karakterinizi özelleştirebilmenize imkan sunuyor.

14. Exocraft – Build & Battle Space Ship Fleets

Exocraft, çevrenizdeki yapıları yiyerek uzay geminizi büyütebildiğiniz bir oyun. Rekabetçi yapısıyla bir MMO tadı verebilen bu oyun, arkadaşlarınızla eğlenceli saatler geçirmenizi sağlayabilir.

15. Fury Survivor: Pixel Z

Piksel grafikli bu oyunda, amacınız öldürebildiğiniz kadar zombi öldürürken aynı zamanda erzak ve silah toplamak. Topladığınız malzemeleri sonrasında kampınıza geri götürerek kampınızı geliştirebilir ve daha iyi silahlar üretebilirsiniz.

16. Gladiabots

Bir süredir betada olan Gladiabots, bu hafta Play Store’a resmi çıkışını yaptı. Oyunda, robotları yöneten bir yazılım geliştirip rakiplerinizi alt etmeye çalışıyorsunuz.

Bu haftanın ücretsiz Android oyunlarını sizlerle paylaştığımız yazımızın sonuna geldik. Siz de listedeki oyunlar hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Ücretsiz oyun ve uygulamaları sizlerle paylaşmaya önümüzdeki günlerde devam edeceğiz. Kaçırmamak için takipte kalın.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/2019/06/09/20-best-new-android-games-released-this-week-including-angry-birds-explore-dawn-of-isles-and-auto-chess/
65
14
7
6
5
Emoji İle Tepki Ver
65
14
7
6
5