Call of Duty: Vanguard Kısa Süreliğine Ücretsiz Oynanabilir Oluyor: İşte Yapmanız Gerekenler

51
5
3
3
1
Call of Duty serisinin son 14 yılda en kötü çıkış yapan oyunu Call of Duty: Vanguard, 18 Mayıs - 22 Mayıs günleri arasında ücretsiz oynanabilir olacak. Bu süre içinde yalnızca çok oyunculu modunu deneyebileceğiniz oyunu ücretsiz olarak oynamak için yapmanız gerekenleri anlattık.

Oyun dünyasının en dev serilerinden Call of Duty, geçtiğimiz aylarda yeni bir oyunuyla daha önümüze gelmişti. Serinin İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan 6. oyunu olan Call of Duty: Vanguard, ne yazık ki pek de olumlu yorumlar almadı. Bu da Call of Duty: Vanguard’ın son 14 yılda en kötü çıkış yapan Call of Duty oyunu olmasına neden oldu.

Fakat oyundan umudunu tamamen kesmeyen Activision, oyuncuları Call of Duty: Vanguard’a çekmek için yeni bir etkinlik başlattı. Call of Duty: Vanguard’ın çok oyunculu modu, 18 Mayıs Çarşamba'dan 24 Mayıs Salı'ya ücretsiz olarak oynanabilecek. Bu oyuna para vermenin değip değmeyeceğini öğrenmek isteyenler için fırsat olacak etkinlik kapsamında Call of Duty: Vanguard nasıl ücretsiz oynanır?

Call of Duty: Vanguard nasıl ücretsiz oynanır?

call of duty vanguard

Call of Duty: Vanguard, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarında kısa süreliğine tamamen ücretsiz hale gelecek. Yalnızca çok oyunculu modunu kapsayacak olan etkinlik sonrasında oyun, kütüphanenizde kalmayacak. Fakat oyunu birkaç gün içinde oynadığınız süre boyunca kaydettiğiniz ilerleme silinmeyecek. Yani daha sonra oyunu satın almaya karar verirseniz, kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Call of Duty: Vanguard’ı ücretsiz oynamak için yapmanız gerekenler:

 • Adım #1: Bu bağlantıya tıklayarak Battle.net uygulamasını indirin ve kurun.
 • Adım #2: Battle.net uygulamasında giriş yapın, yoksa hesap oluşturun.
 • Adım #3: Call of Duty: Vanguard sayfasına ulaşın.
 • Adım #4: Oyun, ücretsiz oynanmaya açıldığında gözükecek ‘Play Free’ seçeneğine tıklayın ve oyunu bilgisayarınıza indirin.

Adım #1: Battle.net uygulamasını bilgisayarınıza indirin ve kurun.

call of duty vanguard

Bu bağlantıya tıklayarak Battle.net uygulamasını indirmeye başlayın. Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfa, indirmeyi otomatik olarak başlatacaktır. Eğer indirme başlamazsa, sayfadaki ‘try again’ bağlantısına tıklayın. Ardından uygulamayı bilgisayarınıza kurun.

Adım #2: Battle.net uygulamasını açın ve hesabınız varsa giriş yapın, yoksa hesap oluşturun.

call of duty vanguard

Bilgisayarınıza kurduğunuz Battle.net uygulamasını açın ve daha önce hesap oluşturduysanız, hesabınıza giriş yapın. Eğer oluşturmadıysanız ‘Create a free Battle.net Account’ seçeneğine tıklayarak yeni bir hesap oluşturun. Ardından hesabınıza giriş yapın.

Adım #3: Call of Duty: Vanguard sayfasına ulaşın.

call of duty vanguard

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra gördüğünüz ekranda Call of Duty: Vanguard’ı bulamazsanız, oyunun sayfasına gitmek için sol üstte yer alan ‘ALL GAMES’ seçeneğine tıklayın. Açılan sayfanın en üstünde Call of Duty: Vanguard yer alacaktır. Üzerine tıklayarak oyunun sayfasına erişin.

Adım #4: Oyun, ücretsiz oynanmaya açıldığında gözükecek ‘Play Free’ seçeneğine tıklayın ve oyunu bilgisayarınıza indirin.

call of duty vanguard

Oyunun sayfasına ulaştığınızda oyunu ücretsiz olarak indirmenizi sağlayacak ‘Play Free’ seçeneğini göreceksiniz (Yukarıdaki ekran görüntüsü, oyun ücretsiz olmadan önce açıldığından ‘Buy Now’ seçeneği yer alıyor). Bu seçeneğe tıklayarak oyunu bilgisayarınıza indirin. İndirme tamamlandığında Call of Duty: Vanguard’ın çok oyunculu modunu 24 Mayıs Salı'ya kadar ücretsiz olarak oynayabileceksiniz.

 • Oyun, PC platformunun dışında diğer tüm platformlarda da ücretsiz durumda. Oyunu belirlenen saat aralığında uygulama mağazanızdan Call of Duty: Vanguard'ın sayfasına ulaşarak indirebilirsiniz..

Call of Duty: Vanguard sistem gereksinimleri:

 • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit ya da Windows 11 64-bit (en son güncellemelerle)
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen 5 1600X
 • RAM: 12 GB
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 580
 • Depolama: 61 GB
 • Yüksek çözünürlüklü materyaller için gereken depolama: 32 GB’a kadar
51
5
3
3
1
Emoji İle Tepki Ver
51
5
3
3
1