• Anasayfa
  • Mobil
  • Spotify, Çocuklara Özel Spotify Kids Uygulamasını Yayınladı

Spotify, Çocuklara Özel 'Spotify Kids' Uygulamasını Yayınladı

8
7
1
0
0
Spotify, 3-10 yaş arası çocuklar için Spotify Kids uygulamasını yayınladı. Çocuklara güvenli müzik ortamı sağlayacak uygulama, şu an için İrlanda'da erişime açılmış olsa da kısa süre sonra tüm bölgelerde kullanılabilir olacak.

Spotify, çocukların müziği keşfedebilecekleri ve güvenli bir platformda dinleyebilecekleri Spotify Kids adlı yeni bir uygulamasını yayınladı. Bugün ilk olarak İrlanda'da yayınlanan uygulama, hepsi Spotify'daki editörler tarafından düzenlenmiş yaklaşık 6.000 parça içeriyor.

Uygulama, yaşı küçük çocuklar için Disney film müzikleri, dinozorlarla ilgili şarkılar ve çocuk hikayeleri gibi içeriklerle sınırlı olacak. Ebeveynler, uygulamayı yaşı daha büyük bir çocuk için kullanıyorsa; Taylor Swift, Ariana Grande ve Bruno Mars gibi sanatçılardan pop şarkıları dinleyebilecekler.

Spotify editörleri, bir parçanın uygulama için uygun olup olmadığını belirlerken şarkıda kullanılan dilden daha fazlasına bakıyor. Örneğin, silahlara ve şiddete yapılan atıflar şarkıları elemede diğer etkenlerden bazıları. Şarkı seçimleri bölgelere göre de değişecek ve editörler, hangi bölgede nelerin popüler olduğuna bağlı kalarak farklı çalma listeleri oluşturacaklar.

spotify kids

Spotify Kids, ülkemizde 20,99 TL olan "Aile için Premium" aboneliği gerektirecek. Aslında kısmen gerektirecek çünkü Spotify Kids, ödeme yapan dinleyicilere reklamları göstermeyecek. Her çocuğun hesabı aile planında izin verilen toplam 6 hesaptan biri olacak. Spotify, sadece çocukların hangi şarkıları çaldığı ve sevdiğiyle ilgili verileri kaydedeceklerini ve verilerin reklam amacıyla satılmayacağını ve paylaşılmayacağını açıkladı.

Hem iOS hem de Android için gelecek uygulama birbirinden renkli çalma listeleriyle dolu, tek bir akışa sahip ve Spotify'ın basitleştirilmiş bir sürümüne benziyor.

spotify kids canavarlar

Çocuklar istedikleri şarkıları arayabilecekler, ancak sanatçı veya albüme göre göz atamayacaklar. Uygulama aslında sadece Spotify editörlerinin belirlediği çalma listelerine bakılması için tasarlandı. Ayrıca tek bir dokunuşla 12 sevimli canavar avatarından birini seçebilecekler ve uygulamanın renk şeması, seçtiklerini baz alarak değişecek.

Spotify, İrlanda'daki ilk lansmanı beta olarak nitelendiriyor ve uygulamanın zamanla daha fazla pazara açılacağını söylüyor. Ayrıca Spotify, Kids üzerinde çalışmak için 2 yıldan fazla zaman harcadığını ve çocuk içerik uzmanlarına danışıldığını aktardı.

Uygulama erişilebilir olduğunda Spotify'a abone olan ebeveynler için de indirilmesi gereken bir uygulama olacak ve böylece çocuklarının sınırlarını belirleyebilecekler. Son olarak, Spotify Kids'in 3-10 yaş arası çocuklar için yapıldığını belirtelim. 

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/10/30/spotify-launches-a-dedicated-kids-app-for-premium-family-subscribers/
8
7
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
7
1
0
0