DC'nin, Marvel Başkanı Kevin Feige'i Bünyesine Katmaya Çalıştığı İddia Edildi!

11
4
2
1
0
İlk MCU filmlerinden yeni MCU filmlerine kadar değişmeden kalan tek şey Kevin Feige idi. DC’nin hedefinin MCU’nun liderini kendi saflarına katmak için harekete geçtiği iddia ediliyor.

2000’li yılların başında çizgi roman uyarlamalarının para kazandırmasını kimse beklemiyordu. Bu yüzden de çizgi roman yapımlarının hakları çok komik paralara devredilmişti. Kevin Feige’nin liderliğinde Marvel büyük başarı kazanmıştı. Öte yandan DC uzun süre bir lider bulamamıştı. 

Şimdiye kadar tek bir tepe yöneticisi bulunmayan Warner Bros, geçtiğimiz dönemde Discovery ile birleşmişti. Bu birleşme, perde arkasında taşların yerinden oynamasına neden oldu. Bunun sonucu olarak DC artık farklı bir yönetim tarzını belirledi. 

Gunn, Feige’yi istemiş olabilir mi?

kevin feige

İnternette dolanan iddialara göre DC, Marvel’dan Kevin Feige’yi bünyesine katmak istiyor. Yakın zamanda Galaksinin Koruyucuları serisinin yönetmeni olan James Gunn, DC’de Kevin Feige’nin aldığına benzer bir rol almayı kabul etmişti. Bu durumda Gunn’ın projeye daha önce birlikte çalıştığı Feige’yi dahil etmek istemesi hiç de şaşırtıcı değil. 

İddianın kaynağı ise sektör içinden bilgiler paylaşan Above the Line yazarı Neil Turitz’den geldi. Turitz’in iddiasına göre Warner Bros Discovery’nin patronu olan David Zaslav, Feige’nin DCEU’nun direksiyonuna geçmesini istedi. Daha önce de Feige’nin Marvel’den DC’ye geçmek istediği iddia edilmişti. O dönemde Feige ile Disney yönetimi sorunlar yaşıyordu. 

DC’nin Feige’yi istemesi normal, Marvel Sinematik Evreni’ne milyarlarca dolar kazandırmış bir isim olarak dikkatleri üzerine çekmişti. Öte yandan Marvel daha pek çok yapımı ekrana ve beyaz perdeye taşımaya hazırlandığı için Feige’nin bu teklife yanaşmaması da oldukça mantıklı bir karardı. Feige de bu teklifi nazikçe reddetmişti. 

Sizce Feige, DC’nin başına geçseydi başarılı olabilir miydi?

Kaynak : https://thedirect.com/article/dc-marvel-kevin-feige-steal
11
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
11
4
2
1
0