30 TB'lık Ücretli Bulut Depolama Servisi 'Google One' Nedir?

44
3
3
2
0
Teknolojinin gelişmesiyle orantılı olarak artan veri miktarı, depolama problemlerini de beraberinde getirdi. Bu büyük soruna çözüm olarak birçok farklı çözüm sunulsa da bulut depolama sistemleri, günümüzde bu problemin en etkili çözümü durumunda. Gelin Google'ın 30 TB gibi oldukça yüksek bir bulut depolama alanı sunan hizmeti Google One'ı daha yakından tanıyalım.

Veri depolamak için üretilen çözümlerde artık fiziksel bir cihaza ihtiyaç duymadan dosyalarımızı depolamamıza olanak tanıyan bulut depolama sistemleri; yaygın kullanıma sahip sabit disklerin, CD'lerin ve taşınabilir belleklerin yerini almış durumda. Çevrimiçi depolama sunarak internet erişimi olan her yerden dosyalarımıza ulaşmayı sağlayan bulut depolama sistemleri, her geçen gün artan kullanıcı sayılarıyla daha da yaygın bir hâle geliyor.

Son yılların en büyük çalışma alanlarından biri olan bulut depolama sistemlerinin gelişmesinde elbette Google gibi sektör devlerinin payı büyük. Google'ın kişisel dosyalarımızı ücretsiz depolamamıza olanak tanıyan Drive isimli hizmeti, günümüzde birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor. Fakat Drive'ın kullanıcılara ücretsiz olarak sunduğu depolama alanının 15 GB olması, bu servisin en büyük dezavantajı.

Her geçen gün artan dosya boyutlarıyla birlikte oluşan depolama alanı problemlerine yine Google'dan gelen ve 30 TB'a kadar depolama alanı sunan oldukça kullanışlı bir çözüm var: Google One. Bu yazımızda Google One'ın bizlere sunduğu avantajları ve bu servisin tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Google One nedir?

'Her şey için bolca alan' sloganıyla Google tarafından kullanıcılara sunulan Google One, ücretli bir bulut depolama hizmetidir. Fotoğrafların, videoların, müziklerin, belgelerin ve daha birçok dosyanın fiziksel bir cihaza ihtiyaç olmadan depolanmasına olanak tanıyan Google One'ın en dikkat çeken özelliği, kullanıcılara sunduğu dev depolama alanları.

Google Drive, Google Fotoğraflar ve Gmail gibi diğer Google hizmetlerindeki tüm verilerinizi tek çatı altında birleştiren Google One, tüm dosyalarınızı orijinal boyutlarında saklamanıza olanak tanıyarak veri kayıplarının önüne geçiyor. Aynı zamanda son yılların en büyük problemlerinden biri olan veri güvenliği konusunda önemli güvenlik çözümleri içeren servis, dosyalarınızı gönül rahatlığıyla depolamanıza imkan tanıyor.

Google One'ın sunduğu avantajlar neler?

Google One kullanıcıları, diğer depolama servislerinin kullanıcılarına göre bazı avantajlara sahip. Platforma eklenen ekstra özelliklerle oldukça farklı bir bulut depolama deneyimi sunan Google One'ın sağladığı avantajlara aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.

  • Uzmanlara tek dokunuşla ulaşın: Google, kullanıcılarının yaşadıkları sorunlara çözüm bulamamaları durumunda olaya uzmanlarla müdahale edecek. Google One ile birlikte tek dokunuşla destek ekibiyle iletişime geçebileceksiniz.

  • Ekstra özellikler: Diğer Google ürünlerinde sunulacak fırsatlarla Google Play kredileri, özel otel fiyatları gibi birçok avantaja sahip olabileceksiniz.

  • Aile paylaşımı: Satın aldığınız depolama planını aile üyelerinizle de paylaşmanız mümkün. 5 kişiye kadar davet imkanı sunan Google One, aynı zamanda davetle gelen kullanıcıların da Google One avantajlarından yararlanmasına olanak tanıyor.

Google One'ın ödeme planları:

Google One, kullanıcıların ihtiyacına göre oluşturulmuş 6 farklı bulut depolama alanını kullanıcılara sunuyor. 100 GB'tan 3 TB'a kadar sunulan bu alanlara ve ödeme planlarına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

  • 100 GB depolama alanı: Aylık 5,79 TL
  • 200 GB depolama alanı: Aylık 11,59 TL
  • 2 TB depolama alanı: Aylık 28,99 TL
  • 10 TB depolama alanı: Aylık 289,99 TL
  • 20 TB depolama alanı: Aylık 579,99 TL
  • 30 TB depolama alanı: Aylık 869,99 TL

Yukarıda sunulan paketlerin tamamında Google uzmanlarına erişim, aile paylaşımı ve ek özelliklerin kullanıcılara sunulduğunu belirtelim. 

Google'ın 15 GB'tan daha fazla bulut depolama alanına ihtiyaç duyanlara özel geliştirdiği ücretli hizmeti Google One'n detaylarını incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Google One hakkında daha detaylı bilgilere, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz resmi sayfadan ulaşabilir; aynı zamanda istediğiniz pakete geçiş yaparak daha büyük bir depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Kaynak : https://one.google.com/about
44
3
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
44
3
3
2
0