Hackerların Monitörleri Dahi Hackleyebildiği Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
Hackerların Monitörleri Dahi Hackleyebildiği Ortaya Çıktı
ABD’de gerçekleştirilen bir sunumda, hackerların monitörlerdeki pikselleri hackleyerek bilgisayar ve ekranı kontrol edebildikleri ortaya çıktı.

Bu zamana kadar monitörlerin PC kasasına bağlı olmadığı müddetçe hiçbir fonksiyonun olmadığı, yalnızca kasadan gelen verileri piksellere, sonra da kelimelere ve resimlere dönüştürdüğü zannediliyordu. Yapılan araştırmalar ise bunun hiçte böyle olmadığını, piksellerin de bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilip kullanılabildiğini ortaya koyuyor.

Columbia Üniversitesi’nden araştırmacı And Cui, Las Vegas’taki Def Con hack konferasında gerçekleştirdiği bir sunumda, ‘İnanmayacaksınız ama monitörünüzü hackleyebiliriz. Ekranınızdaki piksellere çok fazla güvenmeyin’ dedi.

Hackerların kullanıcıları zararlı sitelere yönlendirdikten sonra monitördeki parlaklık gibi basit ayarları değiştirip ardından yerleştirdiği komutlarla videolardan ya da sitelerdeki piksellerden edindiği kodlar sayesinde bilgisayarın kasasını ele geçirebildiğini söyleyen Cui, bu yöntemle bir bilgisayarda aslında olmayan şeylerin bile kullanıcılara gösterilebildiğini söyledi. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0