• Anasayfa
  • Otomobil
  • UBER Açıklaması: Tespit Edildiğinde Belgeler İptal Edilecek

İBB Başkanı: UBER İşi Yapanlar Tespit Edildiği Anda Belgeleri İptal Edilecek

66
2
0
0
0
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın UBER ile ilgili açıklamaları sonrası trafikte adeta UBER avına çıkılmıştı. Süreç sonrasında alınan kararlara bir yenisi eklendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal ve İstanbul Valisi Vasip Şahin, yaptıkları açıklamalarla geçtiğimiz günlerde alınan UKOME kararı ile ilgili konuştu. Kamuoyunda UBER'e olan bakış açısının değişmesi olarak algılanan karara açıklama getirildi. Özetle, UBER'e göz açtırılmayacağı tekrarlanmış oldu.

Konuyla ilgili Mevlüt Uysal'ın açıklamaları şu şekilde: "UKOME kararı sonrası turizmciler haklı olarak sitemde bulundular. Böyle olunca 7 yolcu sınırlandırmasını ortadan kaldırdık. Yine 12 saat öncesinde bildirme ile ilgili kararı kaldırdık. Dolayısıyla bu son aldığımız karar, UBER'e yeşil ışık yakıldı gibi algılanmasın. Her halükarda turizm yolcu taşımacılığı belgesiyle UBER işi yapanlar tespit edildiği anda belgeleri iptal edilecek."

Özetle, alınan kararla UBER'in faaliyetlerine son vermek için yapılan düzenlemelerin, UBER dışındaki turizm faaliyetlerine de zarar verdiği dile getirildi. Anlayacağınız UBER ile ilgili bir geri adım söz konusu değil. Aksine, denetimler artarak sürecek. 

Mevlüt Uysal, konuşmasını şu şekilde sonlandırdı: "Turizm yolcu taşımacılığı belgesiyle UBER ve korsan taşımacılık yapılamaz. Bu tür işlere müsaade edilmeyecek. Herkes aldığı belgeye göre hareket edecek. Başka bir şey yapamayacak." 

66
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
66
2
0
0
0