Instagram, Grup Hikayelerini Test Etmeye Başladı

10
3
3
1
0
Facebook'un bir süredir vazgeçemediği grup hikayeleri özelliği şimdi de Instagram'da test edilmeye başladı. Kaynak kodlarının incelenmesi ile birlikte grup hikayelerini içeren bir dizi kod ortaya çıktı.

Instagram'daki hikayeler özelliği günlük hayatımızda vazgeçilmez bir yer edinmeyi başardı. Bir hikaye paylaşıldığı zaman kişi listenizdeki insanları engellemediğiniz sürece herkes paylaştığınız hikayeleri görebiliyordu. Kısa bir süre önce gelen "Yakın arkadaşlar" özelliği ile hikayelerinizi sadece bu listeye ekli olan kişilerle paylaşabiliyordunuz. Şu anda ise gelecek yeni özellikle birlikte daha küçük bir kesim için paylaşımlar yapmanız mümkün olacak.

Nasıl kullanılacak:

Facebook tarafından bir süredir kullanılan "Grup hikayeleri" özelliği de tam olarak bu şekilde çalışıyor. Jane Manchun Wong, Instagram'ın kodlarını inceledikten sonra Facebook'ta bulunan bu özelliğin kodlara eklenmiş olduğunu fark etti. Facebook kullanıcıları tarafından o kadar da ilgi görmeyen bu özelliğin Instagram'daki şansının daha yüksek olacağını tahmin edebiliyoruz. Çalışma mantığı ise çok basit olacak. İstediğiniz insanların görebileceği şekilde paylaşabileceğiniz bir hikaye listesi oluşturmuş olacaksınız. Grup hikayeleri özelliğinin yakın zamanda yeni bir güncellemeyle birlikte eklenmesi bekleniyor.

Instagram, ilk çıktığı günden beri popüler bir uygulama olsa da asıl çıkışını Snapchat'ten çaldığı hikayeler özelliği ile sağladı. Günümüzde etrafımızdaki olayları en hızlı şekilde görmemizi sağlayan Hikayeler özelliği, yeni özelliklerle daha çeşitli bir şekle bürünmeye devam ediyor. Grup hikayeleri de sosyal aktiviteleri sosyal medyaya taşımak açısından işlevsel olacak gibi duruyor.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/10/05/instagram-tests-group-stories/?guccounter=1
10
3
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
3
3
1
0