• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS'un Güncellemesi Geldi. İşte iOS 10.1’in 5 Yeni Özelliği!

iOS'un Güncellemesi Geldi. İşte iOS 10.1’in 5 Yeni Özelliği!

1
0
0
0
0
iOS 10.1 göz dolduran yeni özellikleri ile kullanıcının karşısında.

iOS 10.1’in yeni versiyonu birçok yeni özellik getirdi. Bazı hataları giderildi, performans ve güvenilirliğinde de artış gözlendi. Örneğin iPhone 7 Plus’taki portre modu göz dolduruyor. 

En önemli gelişme portre modu gibi görünse de, hala beta aşamasında. Yine de yeni özellikler kendilerinden bahsettirmeyi başarıyor. Bunları sizler için inceledik. 

iPhone 7 Plus için Portre Modu


Eylül ayında iPhone 7’nin duyurulması sırasında, Apple yeni bir portre modundan bahsetmişti. Bu teknik, nesnelere odaklanarak arka planı bulanıklaştırıyor ve bir alan derinliği sağlıyor. Ortaya da muhteşem fotoğraflar çıkıyor. Bu mod yalnızca iPhone 7 Plus’ta var. Büyüleyici bir özellik, fakat hala beta sürümünde.

iMessage’da Patlama Efektli Ekranlar


Doğum gününüzde sizi sevindirecek bir özellik yapılmış. Tüm ekranda havai fişeklerin patladığı, balonların uçuştuğu, ışıkların savrulduğu mesajlar alabilirsiniz. Üstelik cevap vermek çok kolay: tek tuşla siz de aynı şekilde mesajlar atabilirsiniz. 

“Reduce Motion” Açıkken iMessage Efektlerini Oynatabilirsiniz


Önceki sürümlerde kullanıcılar efektli mesajları “reduce motion” özelliği açıkken oynatılamıyordu. Şimdi ise otomatik oynatmayı tam ekran açabilirsiniz.

Egzersiz Bilgileriniz Activity Uygulamasında


Apple Watch engelli vatandaşları, fiziksel etkinlikleri konusunda cesaretlendiren ilk giyilebilir takip cihazıydı. iOS 10 ve WatchOS 3.0 ile Apple, birçok yeni özellik ile engelli vatandaşların işlerini kolaylaştırıyor. Takip listesine tekerlekli sandalyedeki koşu ve yürüme süreleri eklenmiş.

Japonlar’ı Unutmamış


Japonya’nın üç büyük şehrinde toplu taşıma bilgilerini gösteren yeni özellik, iOS 10.1 kullanıcısı olan Japonlara kolaylık sağlıyor. Tüm ülke çapında otobüs saatleri ve üç büyük şehirde ise yerel otobüs saatlerini görebilecekler.


 

Kaynak : http://www.phonearena.com/news/Whats-new-in-iOS-10.1-5-top-features_id87003
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0