• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 13, iPhone'lara PS4 Oyun Kolu Desteği Getiriyor

iOS 13 ile Birlikte iPhone'lara PS4 Oyun Kolu Desteği Geliyor

32
6
4
1
1
iOS 13'ün getirdiği önemli özelliklerden bir tanesi de Sony'nin Dualshock 4 oyun kolu desteği oldu.

Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 13’te yer alacak olan özelliklerini tanıttı. Tanıtılan özelliklerden bir tanesi de PlayStation 4 konsollarında kullanılan Sony’nin DualShock 4 oyun kolu desteğiydi.

Teknoloji devinin bu özelliği getirmesinin sebeplerinden bir tanesi de Sony’nin Mart ayında yayımlandığı Remote Play uygulamasıydı. Bu uygulama, PS4 oyunlarınızı Wi-Fi üzerinden iPhone’larınızda oynamanızı sağlıyordu. Remote Play, iPhone’larınızı mini bir oyun konsoluna çevirse de dokunmatik kontroller ya da üçüncü parti oyun kolları, bu konuda iyi bir performans sunmanın çok uzağındaydı.

iOS 13 ile birlikte gelen oyun kolu desteği sayesinde PS4 ve iPhone sahipleri, konsollarındaki oyunları iPhone’larında da oynayabilecekler. Oyuncuların moralini bozabilecek gelişmeler de bulunuyor tabii. İlk olarak Remote Play, tüm PS4 oyunlarını desteklemiyor. İkincisi ise Remote Play üzerinden PS4 oyunlarını oynayabilmek için aynı Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekiyor yani modeminizin kapsama alanı dışında kaldığınızda oyunu oynayamıyorsunuz.

Kaynak : https://www.ubergizmo.com/2019/06/ios-13-turn-iphones-ps4-console/
32
6
4
1
1
Emoji İle Tepki Ver
32
6
4
1
1