• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 11'in Kamera Çıkıntısız Konsept Tasarımı Ortaya Çıktı

iPhone 11'in Kamera Çıkıntısız Konsept Tasarımı Ortaya Çıktı

52
14
6
5
2
Merakla beklenen Apple'ın yeni iPhone modeline ait başarılı bir konsept çalışması yayımlandı.

2019 yılında tanıtılacak olan iPhone modellerinin 3 adet kameraya sahip olacağına dair çıkan söylentiler doğruluk kazanması üzerine birçok farklı tasarım üretildi. Bunlar arasında en son yayımlanan konsept tasarım ise diğer çizimlere göre kamera çıkıntısını içermemesiyle kullanıcılar tarafından beğeni yağmuruna tutuldu.

Genellikle akıllı telefonlar için yaptığı tasarımlarla gündeme gelen ürün tasarımcısı Jonas Daehnert'in resmi Twitter hesabından paylaşılan gönderide iPhone 11'in kamera çıkıntısına sahip olmayan tasarımı gözüküyor. Ne var ki Daehnert, paylaştığı gönderiye bu tasarımı belki 2020 yılında görebileceğimizi, iPhone 11'de bunun mümkün olmadığını da ekliyor.

iPhone 6'dan beri Apple'ın kullanıyor olduğu kamera çıkıntısı, gelişen kamera teknolojilerinin kullanılmasıyla ortaya çıktı. iPhone 11'in kamera çıkıntısına sahip olmayacak şekilde tasarlanması ise fotoğraf ve video kalitesinin ciddi oranda düşmesi anlamına geliyor. Cihaz sallandığında dahi net görüntü yakalamaya olanak tanıyan OIS (optik görüntü sabitleme) teknolojisi ise kamera çıkıntısının en büyük sebeplerinden birisi.

Kaynak : https://www.cultofmac.com/627486/iphone-11-concept-camera-bump/
52
14
6
5
2
Emoji İle Tepki Ver
52
14
6
5
2