John Wick Aslında 75 Yaşında Olacakmış: Keanu Reeves Senaryoyu Baştan Aşağı Değiştirmiş

20
5
1
1
0
Hepimizin ‘Köpeği öldürüldüğü için dünyayı yakan eski kiralık katil’ olarak tanıdığı John Wick, aslında orijinal senaryoda 75 yaşında bir adam olacakmış ancak Keanu Reeves, senaryoyu baştan aşağı kendine göre değiştirmiş.

Üçüncü filminin ön gösterimine gittiğimiz John Wick serisi, aksiyon kategorisinde kendini yüksek yerlere altın harflerle yazdıran bir seri. John Wick’in bu kadar sevilmesinin sebebi filmin harika bir hikâyeye, sinematografiye veya başka bir şeye sahip olması değil, John Wick’e can veren Keanu Reeves.

Hatta son alınan bir bilgiye göre ekranlarda izlediğimiz ve sevdiğimiz John Wick serisi, son haline Keanu Reeves sayesinde gelmiş. Kendisi senaryoyu almış ve kendine göre baştan yaratmış. Gelin detaylara göz atalım.

John Wick aslında 75 yaşında olacakmış

yaşlı john wick

Serinin yapımcısı Basil Iwanyk, yeni yayınladığı ‘They Shouldn’t Have Killed His Dog: The Complete Uncensored Ass-Kicking Oral History of John Wick, Gun Fu, and the New Age of Action’ kitabında John Wick karakterinin orijinal senaryoda 75 yaşında bir adam olarak kurgulandığını belirtiyor.

Iwanyk, kitabında geçen bir cümlede durumu şöyle anlatıyor: “En yakın arkadaşlarımdan biri olan Charlie Ferrraro, bana bu senaryoyu gönderdi. Ana karakter 75 yaşında bir adamdı ve 25 yıldır emekliydi. Clint Eastwood-vari bir karakterin modern bir dünyada sağı solu dağıttığı bir hikâye fikri hoşuma gitti ve ‘Bunu Clint Eastwood veya Harrison Ford ile yapabiliriz’ dedim.”

Iwanyk, sözlerine şöyle devam ediyor: “En yakın arkadaşlarımdan diğer bir tanesi olan menajer Jimmy Darmody, o zamanlar Keanu Reeves’in menajeriydi ve ‘Keanu Reeves için bir aksiyon filmin var mı?’ diye sordu. Ben de kendi kendime ‘Keanu son 25 yılın en iyi aksiyon aktörlerinden biriydi, ne oldu ona? Neler yapıyor?’ diye sordum. O sırada o kendi filmi ‘Man of Tai Chi’yi çekiyordu. Senaryoyu Keanu’ya verdik ve ‘Tabii sen 75 yaşında değilsin, öyle bir problem var’ dedik.”

keanu reeves'in oynadığı karakterler

Daha sonrasında Keanu ile Iwanyk ortak paydada buluşup projenin potansiyelini görmüşler ve üzerinde çalışmaya başlamışlar. Keanu, Iwanyk’in dediğine göre John Wick karakteri ile duygusal bir bağ kurmuş ve bu 75 yaşındaki adamın hikâyesini kendi etrafında döndürmek istemiş ve “Bunu yapmak istiyorum, John Wick’i 35 yaşında olarak oynayacağım demiş.

Zaten Keanu Reeves’in oynadığı her filmde benzer karakterleri canlandırması da bu yüzden, hep kendini katıyor. Daha sonrasında yapımcılar, yazarlar ve Keanu Reeves ortak çalışmasıyla şu an bildiğimiz John Wick ortaya çıkmış. Yani bu muhteşem seri için Keanu’ya teşekkür etmemiz gerekiyor.

Kaynak : https://variety.com/2022/film/news/john-wick-75-years-old-keanu-reeves-1235318995/
20
5
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
20
5
1
1
0