Katlanabilir Telefon Üreticilerinin Kulak Vermesi Gereken Önemli Açıklama

17
7
4
4
3
Bu yıl katlanabilir akıllı telefonlar ilk karşımıza çıkmaya başladı. Bugün yayınlanan bir rapor ise katlanabilir akıllı telefon geliştiren üreticilere, katlanabilir telefonların insanlar tarafından daha fazla talep edilmesinin yolunu gösteriyor.

Akıllı telefonlar uzun bir süredir hayatımızın önemli parçalarından. Bu yüzden akıllı telefonlardaki gelişmeleri birçoğumuz dikkatle takip ediyoruz. Katlanabilir akıllı telefonlar da bir süredir birçok insanın beklediği cihazlardandı. Bu yıl ilk defa katlanabilir akıllı telefonları piyasada görmeye başlamamızla beraber, bu cihazlarla ilgili tartışmalarda başladı. Birçok ayrı neden, telefonlara talebin beklenen seviyede olmamasını sağladı. 

İnsanların katlanabilir telefonlara yönelmemesinin en büyük nedenlerinden biri cihazların fiyatları. Katlanabilir telefonlar, piyasadaki standart telefonlardan oldukça pahalılar. Strategy Analytics’te yayınlanan yeni bir rapor, katlanabilir telefonların fiyatlarının düşmesi durumunda insanlar tarafından kabul göreceğini iddia ediyor. 

katlanabilir telefonlar

Strategy Analytics’teki Kullanıcı Deneyimleri Stratejileri grubunun yeni raporu, insanların katlanabilir telefonları değerli gördüklerini, ancak katlanabilir bir telefon için fazladan bir telefon parası vermek istemediklerini ortaya koyuyor.

Kullanıcı Deneyimleri Stratejileri grubunun raporu aynı zamanda birçok insanın katlanmış durumda olmadıkça katlanabilir telefonlarda metin yazmanın oldukça zor olduğunu düşündüğünü belirtti. Kullanıcılar, katlanabilir telefonlar açıkken iki elle bir şeyler yazmanın kendilerini zorlayacağını da belirtti. Rapor için fikri alınan insanlar aynı zamanda, katlanabilir bir telefon almak için daha fazla katlanabilir telefon deneyimi görmek istediklerini söylediler. 

katlanabilir telefonlar

Bütün dünya piyasasında şu anda iki tane katlanabilir telefon bulunuyor: Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X. Her iki telefon da kendi üreticilerinin amiral gemisi telefonlarından çok daha pahalı durumdalar. İki telefonun da fiyatı 2.000 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2019/11/19/foldable-smartphones-prices-need-to-be-slashed/
17
7
4
4
3
Emoji İle Tepki Ver
17
7
4
4
3