Keanu Reeves, Leonardo Dicaprio ve Martin Scorsese'nin Yapımcılığını Üstlendiği The Devil in the White City Dizisinde Başrol Olacak!

8
2
1
0
0
John Wick, The Matrix ve daha birçok filmden tanıdığımız Keanu Reeves'in, Erik Larson'ın The Devil in the White City isimli ünlü kitabından uyarlanacak dizide yer alacağı açıklandı. Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio'nun yapımcılığını üstlendiği dizi, Hulu'da yer alacak ve Reeves'in ilk büyük TV rolü olacak.

Geçtiğimiz haftalarda Disney+’a gelecek bir Formula 1 belgeseli ile karşımıza çıkacağı açıklanan olan dünyaca ünlü aktör Keanu Reeves’in yepyeni bir projede daha yer alacağı ortaya çıktı. Deadline tarafından paylaşılan bir habere göre 57 yaşındaki Kanadalı oyuncu, film ve dizi platformu Hulu tarafından yayınlanacak olan bir kitap uyarlamasının başrolü olacak.

Deadline’a göre Hulu, Erik Larson tarafından kaleme alınan The Devil in the White City (Beyaz Şehirdeki İblis) kitabının uzun zamandır beklenen uyarlamasında Keanu Reeves’in yer alacağını açıkladı. Aslında Reeves’in bir süredir bu yapımda rol alacağı söylentileri dolaşıyordu. Şimdi gelen açıklamalar ile de bu durum doğrulanmış oldu.

Reeves’in ABD’deki ilk büyük dizi rolü olacak

Gerçek bir hikâyeden esinlenerek yazılan suç türündeki The Devil in the White City’nin TV adaptasyonu, 1893 yılında Chicago Dünya Fuarı’nda yolları kesişen vizyoner mimar Daniel H. Burnham ve fuarı genç kadınları öldürmek için kullanan seri katil H. H. Holmes’u anlatacak. Reeves de bu yapımda Daniel H. Burnham’ı canlandıracak. Bu yapımın, Reeves’in ABD’deki ilk büyük dizi rolü olacağını da eklemeden geçmeyelim.

Keanu Reeves’in, 8 bölümden oluşacak dizide yapımcılık yapacağını da belirtelim. Ayrıca ünlü aktör Leonardo DiCaprio ve efsanevi yönetmen Martin Scorsese de The Devil in the White City’nin yapımcıları arasında bulunuyor. DiCaprio, 2010 yılında kitabın haklarını satın almıştı. Bunun ardından ise kitabın, Martin Scorsese’nin yöneteceği ve DiCaprio’nun başrolde yer alacağı bir film uyarlamasının çekilebileceği belirtilmişti. Ancak sonrasında eserin Hulu tarafından dizi olarak uyarlanacağı ve daha önce birçok kez birlikte çalışan ikilinin yapımcı olarak rol alacakları duyurulmuştu.

Yıllardır beklenen dizinin kesin çıkış tarihi henüz açıklanmasa da 2024 yılında bizlerle buluşabileceği ifade ediliyor.

Kaynak : https://deadline.com/2022/08/keanu-reeves-stars-devil-in-the-white-city-hulu-series-order-1235085073/
8
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
2
1
0
0