Sıcak Yaz Aylarında Hayat Kurtaracak 11 Klima ve Serinletici Tavsiyesi

54
19
14
9
7
Yaz sıcakları iyice vurmaya başladı, havalar giderek ısınıyor ve vaktimizin çoğunu evlerde geçiriyoruz. Güçlü bir klima ya da en azından odayı serinletecek bir soğutucu ihtiyaç haline geldi. Peki, hangi ürünü almalı? Sizin için her bütçeye uygun klima ve soğutucuların bulunduğu bir klima tavsiyeleri listesi hazırladık ve ürünlerin öne çıkan özelliklerini anlattık.

Havalar giderek ısınıyor, yaz mevsimi sıcaklarını hissettirmeye başladı. Püfür püfür estirecek bir klima ya da en azından odaya serinlik katacak bir soğutucu en büyük ihtiyacımız. Klima tavsiyeleri yanıltıcı olabilir çünkü her kullanıcının ihtiyacı ve bütçesi kendine özeldir. Bazen yüksek fiyatlı bir klima bile sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklere sahip olmayabilir.

Peki, iyi bir klima ya da soğutucu nasıl seçilir? Öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Çünkü klima ve soğutucu fiyatları çok geniş bir skalaya sahip. Ardından ihtiyaçlarınızı belirleyin. Nasıl bir soğutma istiyorsunuz, odanın ya da mekanın büyüklüğü nedir, yalnızca soğutsun mu yoksa farklı özellikleri de mi olsun? Her bütçeye ve ihtiyaca uygun klimalardan oluşan klima tavsiyeleri listemizi inceleyin ve tam olarak aradığınız ürünü tespit edin. Ürünün fiyatları, satış noktalarına göre değişiklik gösterebilir.

Her bütçeye uygun klima ve serinletici tavsiyeleri:

 • Yosemite Mini Masa Fanı
 • Anself Taşınabilir Klima
 • Dalada Taşınabilir Mini Hava Soğutucu
 • Lilaoda Kişisel Hava Soğutucu
 • Airfel LPCY25BM 9 Klima
 • Electrolux EXP34U338HW
 • Vestel Nova 12 Klima
 • Mitsubishi Heavy SRK45ZSP-W(S)
 • Bosch B1ZMA/I12922 Klima
 • Bosch 5000 SC 48 FS Klima
 • Toshiba Salon Tipi 24 DI Split Klima

Salon tipi, büyük alan modelleri:

Büyük alanlarda kullanılmak için geliştirilen: Toshiba Salon Tipi 24 DI Split Klima

Toshiba Salon Tipi 24 DI Split Klima

Toshiba Salon Tipi 24 DI Split Klima, fiyatından da anlaşıldığı gibi daha çok mekanlarda ve mağazalarda, kısaca büyük alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir üründür. 25250 BTU soğutma kapasitesine ve 4,89 soğutma enerji verimliliğine sahiptir. Aynı değerleri koruyarak soğuk havalarda ısıtma amacıyla da kullanılabilir. Ses düzeyi ise bu kadar büyük bir makineye göre oldukça düşük, 42 dB. Ürünün Gittigifiyor sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Mağaza gibi geniş alanlar için diğer öneri: Bosch 5000 SC 48 FS Klima

Bosch 5000 SC 48 FS Klima

Ev tipi modellere geçmeden önce büyük alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış diğer bir ürün olan Bosch 5000 SC 48 FS Klima modelinden de bahsedelim. Ürün 46000 BTU soğutma kapasitesine ve 52000 BTU ısıtma kapasitesine sahip. 62 dB ses seviyesi, bu kadar yüksek soğutma ve ısıtma kapasitesine göre oldukça başarılı. Ürünün GittiGidiyor sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. 

Aşina olduğumuz tasarımlar:

Verimliliği ve şık tasarımıyla dikkat çeken: Bosch B1ZMA/I12922 Klima

Bosch B1ZMA/I12922 Klima

Ev tipi kilmalarımızdan ilki, uzun yıllardır bu sektörde olan Bosch markasının B1ZMA/I12922 Klima modeli. Ürün, 12500 BTU soğutma kapasitesine ve 13000 BTU ısıtma kapasitesine sahip. Soğutma verimliliği A++, ısıtma verimliliği ise A+. Bunun anlamı, yüksek oranda enerji tasarrufu sağlıyor demektir. 56 dB ses seviyesi ise kapasite ve verimlilik oranına göre hiç de fena sayılmaz. Ürünün GittiGidiyor sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. 

Sade tasarım, güçlü soğutma: Mitsubishi Heavy SRK45ZSP-W(S)

Mitsubishi Heavy SRK45ZSP-W(S)

Mitsubishi Heavy SRK45ZSP-W(S) Silver serisi klima modeli, uzun yıllardır görmeye alışık olduğumuz bir tasarıma sahip. Ürün, 15000 BTU soğutma ve ısıtma kapasitesine sahip. A enerji seviyesi sayesinde tam kapasite çalışırken bir enerji tasarrufu sağlayabiliyor. 4 yönlü otomatik hava salınımı özelliği ile kullanılan alandaki her bir noktanın eşit sıcaklıkta kalmasını sağlıyor. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Wi-Fi kontrolü bulunan: Vestel Nova 12 Klima

Vestel Nova 12 Klima

Ülkemizin en başarılı teknoloji üretim markalarından biri olan Vestel’in Nova 12 Klima modeli, 12000 BTU soğutma kapasitesine sahip. Ürünün enerji verimliliği ise A++. Yani yapacağınız enerji tasarrufu en üst düzeyde. Model; hata teşhis ve koruma, buz çözme, otomatik fan hızı, sessiz mod, Wi-Fi kontrol gibi gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. Ürünün GittiGidiyor sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Portatif klima ve soğutucu modelleri:

Güçlü soğutma kapasitesiyle portatif bir klima: Electrolux EXP34U338HW

Electrolux EXP34U338HW

Standart klima modellerini bir kenara bırakalım ve biraz da taşınabilir modelleri görelim. Electrolux EXP34U338HW klima modeli, günümüzün ihtiyaçlarına uygun olarak zahmetli montaj işlemlerinden kurtulmanızı sağlıyor. Portatif bir ürün olsa da tam 12000 BTU soğutma kapasitesi ile dikkat çekiyor. Kolay kullanılabilir kontrol paneli ile odanızın havasını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Soğutma bana yeter diyenlere: Airfel LPCY25BM 9 Klima

Airfel LPCY25BM 9 Klima

Airfel de uzun yıllardır klima piyasasında uygun fiyatları ile tanınan markalardan bir tanesi. Airfel LPCY25BM 9 Klima modeli portatif bir ürün. Portatif olduğuna bakmayın, 9000 BTU soğutma kapasitesine sahip. A sınıfı enerji verimliliğine sahip olması enerji tasarrufu konusunda biraz endişelendirse de bu kapasite için yeterli bir oran gibi görünüyor. 51 dB ses seviyesi ise boyutuna göre biraz yüksek. Ürünün GittiGidiyor sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Uygun fiyatı ile dikkat çeken modeller:

10 elinde 10 marifet olan: Lilaoda Kişisel Hava Soğutucu

Lilaoda Kişisel Hava Soğutucu

Lilaoda Kişisel Hava Soğutucu modeli gibi küçük bir ürünün bu kadar çok işlevi olması oldukça şaşırtıcı. Ürün; hem havayı temizliyor, hem buhar salıyor, hem havayı soğutuyor, hem de 7 farklı LED ışığı sayesinde aydınlatma sağlıyor. Ufak bir cihaz olduğu için enerji tasarrufu konusunda endişe etmenizde gerek yok. Su haznesini doldurun, USB girişini güç kaynağına bağlayın ve çalıştırın. Sanki orman kenarında camı açmış gibi hissedeceksiniz. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kendisi küçük soğutması büyük olan: Dalada Taşınabilir Mini Hava Soğutucu

Dalada Taşınabilir Mini Hava Soğutucu

Dalada Taşınabilir Mini Hava Soğutucu gerçekten çok küçük ama çok da işlevli. Buhar salıyor, havayı temizliyor ve soğutuyor. Aynı fiyata alabileceğiniz bir vantilatöre göre çok daha güçlü. 3 farklı çalışma ayarı ile odanın havasını tam olarak istediğiniz derecede tutabilirsiniz. USB girişi sayesinde pek çok farklı güç kaynağına bağlı olarak çalışabiliyor. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Havayı nemlendirirken soğutan: Anself Taşınabilir Klima

Anself Taşınabilir Klima

500 ml kapasiteye sahip su haznesine dilerseniz buz koyarak çok daha serin bir esinti yakalayabileceğiniz Anself Taşınabilir Klima modelinin 3 farklı güç seviyesi ile odanızın havasının tam da istediğiniz gibi olmasını sağlayabilirsiniz. Soğuttuğu havayı hem nemlendiren hem de temizleyen model, USB girişi sayesinde pek çok farklı güç kaynağına bağlı olarak çalışabiliyor. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar masası yanına koymalık şarjlı klima: Yosemite Mini Masa Fanı

Yosemite Mini Masa Fanı

Yosemite Mini Masa Fanı, 2400 mAh bataryaya sahip. Evet, şarjlı olarak çalışıyor. Bunun anlamı, dilediğiniz her yerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz demektir. Benzer modeller arasından sıyrılıp bu listeye girmesinin nedeni ise bildiğimiz ürünlerden çok daha hızlı bir dönüşe sahip olması ve bu nedenle çok daha serin bir hava veriyor olması. Çantanızda bile taşıyabileceğiniz bu ürünün 3 farklı güç ayarı bulunuyor. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından sıyrılmak için kullanabileceğiniz en iyi klima ve soğutucu modellerini listeledik ve ürünlerin öne çıkan özelliklerinden bahsettik. Listemizdeki ürünleri fiyatları, farklı alışveriş sitelerinde uygulanan kampanyalara göre değişiklik gösterse de her bütçeye uygun bir model mutlaka bulacaksınız. 

54
19
14
9
7
Emoji İle Tepki Ver
54
19
14
9
7