Psikopat Bir Aile Tarafından Kaçırılıp "7 Yıl Boyunca Kutuya Hapsedilen" Kadının Çarpıcı Öyküsü

31
2
2
0
0
Colleen Stan, 1977'de henüz 20 yaşındayken psikopat bir aile tarafından kaçırıldı ve 7 yıl boyunca hayal etmekte bile zorlanılan muamelelere maruz kaldı. İşin en kötü kısmı bu da değildi, vakanın detaylarına indikçe daha şoke edici olaylar ortaya çıkıyordu.

Kızın, psikolojk şiddet ve manipülasyondan beyni o kadar yıkanmıştı ki kaçma şansı olmasına rağmen kaçamıyordu. Üstelik ailesi bile o evde tutulduğunu biliyordu ama olayların kötücül taraflarından habersizdi.

Hayatı 7 yıl boyunca adeta bir cehenneme dönen Colleen Stan adlı kızın dehşet verici öyküsünün detaylarını öğrenmeye hazırsanız başlayalım.

Colleen Stan, profesyonel bir otostopçu iken "kutudaki kız"a dönüşmüştü.

gerçek suç

Kendini uzman bir otostopçu olarak gören Colleen Stan, Mayıs 1977’da Oregon'dan kuzey Kaliforniya'ya otostop çekiyordu. Psikopat aileyle tanışmadan önce iki farklı arabayı geri çevirmişti bile. 

Daha sonra, mavi bir minibüs durmuştu. Arabada bir adam, eşi ve bir bebek vardı. Stan, genç çifti ve çocuklarını görünce güvenli bir yolculuk olacağını düşünerek arabaya bindi. İşte bu, hayatının en travmatik yılları için ilk adımdı. Genç bir otostopçudan “kutunun içindeki kız”a dönüşecekti.

Psikopat aile, pis fantezilerini gerçekleştirebilmek için kızı kaçırmıştı.

stockholm sendromu

Stan, minibüse bindikten kısa bir süre sonra Cameron, yoldan çıkıp ücra bir alana saptı. Kızın boynuna bir bıçak dayadı ve onu; kafasını kapatan bir kutuya sokarak kızın ses, ışık ve hava erişimini engelledi. 

Görünüşe göre; 23 yaşındaki Cameron Hooker ve 19 yaşındaki karısı Janice Hooker, kaçırmak için bir otostopçu arıyorlardı. Kereste fabrikasında çalışan Cameron'ın yoğun esaret fantezileri vardı. Otostopçu kızı bulana kadar bu fantezilerini gerçekleştirmek için karısı Janice'i kullanıyordu ancak artık bir "denek" bulmuşlardı.

Kız, hapsedildiği yerden yalnızca, Cameron'ın onu dövebilmesi ve ona tecavüz etmesi için çıkarılıyordu. 

suç dosyası

Araba yolculuğunun sonuna geldiklerinde Stan, evin altındaki bir mahzene götürüldü ve bileklerinden tavana bağlanıp dayak, elektrik ve kırbaç gibi çeşitli işkencelere maruz kaldı. 

Başlangıçta, kızla cinsel aktivitelerde bulunmayacaklarına dair sözlü bir anlaşmaları vardı. Bunun yerine, çiftin seks yapmasını izlemek zorunda kalıyordu. Daha sonra bu anlaşma değişti ve Cameron, tecavüzü de işkence biçimlerine dahil etmeye başladı.

Stan, günde yaklaşık 23 saat boyunca çiftin yatağının altındaki tabut benzeri ahşap bir kutuda tutuluyordu. “Kutudaki kız” ismi de tam buradan geliyordu.

Temsili Görsel

Çiftin, Stan'in esir alındığını fark etmeyen ve onun evde yaşadığını bile bilmeyen iki küçük kızı vardı. “Kutudaki kız” günde bir veya iki saat çocuklara bakıcılık yapıyordu. 

Düzenli olarak dayak yemesine ve tecavüze uğramasına rağmen Stan, o günlerin en kötü yönlerini bunlar olarak görmüyordu. Onu daha da korkutan şey, Cameron'ın "Şirket" adlı şeytani bir örgütün üyesi olduğu iddiasıydı. Şirket'in kendisini gözeten ve ailesinin evini dinleyen güçlü bir organizasyon olduğunu söylüyordu.

Esir kız, ebeveynlerini bile görebiliyordu ama psikopat ailenin yalanları onu o kadar korkutmuştu ki kaçmaya yeltenemiyordu.

true crime

Stan, her şeyden çok, bir kaçış girişiminde bulunursa Şirket'in, ailesine zarar verme ihtimalinden korkuyordu. Böylece esaret altında kalmaya boyun eğiyordu ve hatta onların kölesi olduğunu belirten bir sözleşme imzalamıştı.

Stan, Cameron'a ve isteklerine uydukça fazla özgürlük kazanıyordu. Bahçede çalışmasına ve yürüyüş yapmasına izin verilmesinin yanı sıra ailesini bile ziyaret ediyordu. Tabii bu ziyaretlerde Cameron da ona eşlik ediyordu ve kızın ailesine onun erkek arkadaşı olduğunu söylüyordu. 

Esaretin 7. yılı olan 1984'te Cameron, Stan'i ikinci bir eş olarak istediğini söyledi. Bu, asıl eşi Janice Hooker’ı deliye döndürmüştü.

Janice Hooker

Janice, Stan'e Cameron'ın Şirket'in bir parçası olmadığını itiraf edip kaçmasına yardım etti. Başlangıçta Janice, kocasının rehabilite edilebileceğine ikna olarak Stan'den hiçbir şey söylememesini istedi. Eşinin kurtarılamaz olduğunu anlayınca ise onu polise ihbar etti.

Hooker ailesi ve Colleen Stan, artık farklı hayatlar yaşıyor.

kutudaki kız

Cameron Hooker, cinsel saldırı ve bıçakla adam kaçırmakla suçlandı. Duruşmada Janice, tam dokunulmazlık için eşinin aleyhinde ifade verdi. Cameron suçlu bulundu ve art arda toplam 104 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Colleen Stan, hapsedilmesinin bir sonucu olarak kronik sırt ve omuz ağrısına sahip oldu. Eve döndüğünde kapsamlı bir terapi gördü, sonunda evlendi ve kendi kızı oldu. Kendini, istismara uğramış kadınlara yardım etmeye adamış bir organizasyona katıldı ve bir de muhasebe diploması aldı.

Colleen Stan ve Janice Hooker, hem isimlerini değiştirdiler hem de Kaliforniya'da ikamet etmeye devam ettiler ancak birbirleriyle iletişim kurmaları yasaklandı.

Zavallı kadın, o günlerini şu şekilde anlatıyor:

“Ne zaman kutudan çıkarılsam, ne bekleyeceğimi asla bilemedim. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak karanlıkta kaldığım için bilinmeyenin korkusu her zaman benimleydi."

gerçek suç hikayesi

 

31
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
31
2
2
0
0