Türkiye'ye Yalnızca 1 Adet Getirilen 'Lexus LC 500 Convertible', Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Satışa Sunuldu

60
22
11
9
9
Lexus'un yeni cabrio aracı "LC 500 Convertible" Türkiye'de satışa sunuldu. Yalnızca 1 adet getirilen spor otomobil, tasarımı ve performansı ile dikkat çekiyor. Aracın fiyatı ise neden yalnızca bir adet satışa sunulduğunu açıklar nitelikte.

Toyota'nın alt markası olarak ticari yaşamını sürdürmekte olan Lexus, "LC 500 Convertible" isimli otomobilini Türkiye'de satışa sundu. Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt'un tanıtımını yaptığı araç, pek çoğumuz için "hayal" niteliğinde olan bir fiyat etiketiyle satın alınabilecek. Peki Lexus'un Türkiye'deki yeni modeli LC 500 Convertible, sürücülere neler sunuyor?

LC 500 Convertible, ilk kez 2017 yılında tanıtılan LC Coupe'nin cabrio modeli. Yani bu aracın üstü açılıyor. Bu da araca oldukça sportif bir hava katıyor. Şirketin çeşitli modellerinde karşımıza çıkan ızgara ve far tasarımının yer aldığı otomobil, spor otomobillere ilgisi olan tüketicileri mest edecek gibi görünüyor. Elbette bu sportif araç, hız ve performans konusunda da hiç fena değil.

Karşınızda Lexus LC 500 Convertible

Lexus LC 500 Convertible

Aracın iç tasarımı, Lexus kalitesini yansıtacak şekilde dizayn edilmiş. Bu bağlamda sürücüye odaklanarak oluşturulmuş kokpit bölümü, oldukça şık dizaynı ile dikkat çekiyor. Orta kısma yerleştirilmiş olan multimedya ekranı ise Lexus'un özel navigasyon sistemiyle birlikte geliyor. Ayrıca ısıtmalı direksiyon, lüks kumaş kaplama, özel ses sistemi ve touchpad gibi özellikler de LC 500 Convertible'da bizleri karşılayan özellikler olarak karşımıza çıkıyor.

Lexus LC 500 Convertible

Lexus LC 500 Convertible, 5.0 litrelik V8 motor ile geliyor. Direct Shift isimli 10 ileri otomatik şanzıman ile gelen araç 477 beygir gücü ve 520 Nm tork değerine sahip. Bu güç, Lexus'un yeni aracının 5 saniyede 0-100 km/sa hıza ulaşmasını sağlıyor. Kadranın gösterdiği son hız değeri ise 270 km/sa olarak açıklandı.

Lexus LC 500 Convertible

Lexus'un Türkiye'ye getirdiği yeni otomobil, şirketin "Geri Alım Garantisi" kapsamında. Bu da bu aracı satın alan bir tüketicinin, aracını dilediği zaman Lexus'a satabileceği anlamına geliyor. Ayrıca, getirdikleri otomobil ile ilgili açıklamalarda bulunan Ali Haydar Bozkurt, Lexus Türkiye olarak tüketicilere "gerekirse helikopter kaldırır, arızalanan aracı alırız" sözünü vermelerine rağmen bir tane bile helikopter kaldırmaklarını, çünkü son 5 yılda hiçbir Lexus'un arıza yapmadığını açıkladı.

Lexus LC 500 Convertible

Ali Haydar Öztürk, LC 500 Convertible'ın yalnızca 1 adet getirildiğini, bu aracın en kısa sürede satılacağına inandıklarını belirtiyor. Türkiye'de tek olan bu aracı satın almak isteyen bir tüketicinin ödemesi gereken tutar ise 3 milyon 990 bin TL.

Kaynak : https://www.haberturk.com/ustu-acik-japon-turkiye-ye-geldi-3130721-ekonomi
60
22
11
9
9
Emoji İle Tepki Ver
60
22
11
9
9