Mercedes-Benz’in Tesla Rakibi Olacak Elektrikli Modelleri Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

4
1
0
0
0
Söylentilere göre crossover ve sedan tarafında elektrikli otomobiller piyasaya sürecek olan Mercedes-Benz, bunun yanında önemli bir değişikliğe de gidecek.

Geçtiğimiz gün Maybach taraflarında ortaya çıkan ve oldukça havalı görünen gece paketinden bahsetmiştik. Şimdiyse lüks olarak bildiğimiz Maybach değil, Mercedes-Benz tarafından bir gelişmeyle karşınızdayız. Bayileriyle birlikte yıllık olarak gerçekleştirdiği toplantıda şirket, Tesla rakibi olacak modellerinin de adını geçirdi.

CarBuzz’ın yaptığı habere göre şirket, elektrikli araç tarafında Tesla’ya rakip olacak iki araç belirlemiş. Pazarlama aşamasında da farklı amaçlara hizmet edecek olan bu araçlar hakkında garip olan bir diğer konu da isim değişikliğine gidilecek olması gibi görünüyor.

Araçların biri Tesla Model Y rakibi olacak.

Mercedes-Benz CLA

CarBuzz’ın haberine göre toplantıda CLA ve GLC modellerinin elektrikli olanları söz konusuydu. Şirket, bu iki modeli elektrikli yaparak, öncelikle CLA sedan modeliyle yeni kullanıcıları çekmeyi hedefliyor. Elektrikli GLC modeliyse crossover segmentinde direkt olarak Model Y rakibi olacak.

Fark ettiyseniz burada EQS veya EQC gibi isimleri kullanmadık. Kaynağa göre toplantıda da EQ ismi kullanılmadı. Bu da şirketin standart isimlendirme yöntemine geri döneceğine işaret ediyor.

Elektrikli yeni CLA, benzinli olandan biraz daha büyük

EQC

Bunun yanında 400 mil (yaklaşık 643-645 km) menzilinin olduğu da belirtildi. GLC modelini ise istenen başarıya pek de ulaştığını söyleyemeyeceğimiz EQC modeliyle kıyasladılar. 300 mil (yaklaşık 480-482 km) menzili olduğu söylenen bu araç, -eğer söylenenler doğruysa- EQC modelinden 80 km daha yüksek menzile sahip olacak.

Son olarak bayilere, benzinli ve elektrikli araçlardan dengeli olarak dağıtılacağı da belirtildi. Söz konusu iki aracın önümüzdeki yıl tanıtılması bekleniyor.

Kaynak : https://carbuzz.com/news/next-gen-mercedes-cla-and-glc-evs-targeting-tesla
4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0