Netgear'ın Uzay Gemisi Tasarımlı İlk Intel Tabanlı Modemi Tanıtıldı

15
3
1
1
0
Netgear firması, Wi-Fi 6 sistemini kullandığı yeni modeli Nighthawk AX4'ü tanıttı.

2018 yılının Kasım ayında piyasaya ilk kez Wi-Fi 6 modem süren Netgear, yeni bir modem tanıttı. Daha önce çıkardığı modellerde fiyatıyla gündeme gelen şirket, yeni modeliyle daha çok kullanıcıya ulaşmayı amaçlıyor. Nighthawk AX4 ismiyle çıkarılan bu modemin diğerlerinden farkı ise Intel tabanlı WAV600 Wi-Fi yonga kümesi kullanıyor olması. Şirket, böylece bir ilki de gerçekleştirmiş oldu. 

Şık olmasıyla da dikkatleri üzerine çeken Nighthawk AX4, üzerinde 5 adet ethernet girişi bulunduruyor. Bunun haricinde ise 3Gbps internet hızına sahip 4 akışlı kablosuz internet bağlantısını destekliyor. Nighthawk AX4, Google Assistant ile uyumlu bir hale getirilmiş. Bu özellikle birlikte kullanıcılar, modemi akıllı hoparlör yardımıyla da kontrol edebilecekler.

Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamalarda Nighthawk AX4'ün yoğun ağ gücü gerektiren işler için tasarlandığını, 4K çözünürlüklü görüntü akışları için ideal olduğunu belirttiler. 1 yıl garanti hizmeti sunan Netgear'ın Nighthawk AX4 modelinin şu an için Amerika fiyatı 199 dolar (1100 TL). Ürünün Türkiye fiyatının ne olacağı ve ülkemize ne zaman geleceği henüz belli değil.

Kaynak : https://gadgets.ndtv.com/laptops/news/netgear-nighthawk-ax4-price-usd-199-launch-wi-fi-6-wireless-router-specifications-2020859
15
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
15
3
1
1
0