• Anasayfa
  • Mobil
  • Nokia, 2 Yeni Telefonunu Daha Çıkarmaya Hazırlanıyor

Nokia, Daredevil ve Starlord Kod Adlı Telefonlarını Çıkarmaya Hazırlanıyor

14
5
3
2
0
Nokia’nın yeni çıkacak telefonları Nokia 6.2 ve Nokia 7.2 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Sırasıyla “Daredevil” ve “Star-Lord” kod adlarıyla isimlendirilen iki telefonun ağustos ayında çıkması planlanıyor.

Nokia’nın orta seviye telefonları hakkında yeni bilgiler almaya devam ediyoruz. Hakkında bir sürü söylenti duyduğumuz Nokia 6.2 ve 7.2 modellerinin yakın zamanda piyasaya sürüleceği söyleniyor. Bir Twitter kullanıcısının bu telefonların ağustos ayının sonlarına doğru piyasaya sürüleceğini söylemesinin üzerine bir başka rapor da nokiapoweruser isimli internet sitesinden geldi. 

Nokiapoweruser’in raporlarına göre bu iki model aynı önceki söylenti gibi ağustos ayında piyasaya sürülecek ancak önceki söylentiden bir fark var. Nokiapoweruser, önceki raporun verdiği raporun aksine telefonların ağustos ayının başlarında piyasaya sürüleceğini söylüyor.  

Bu bilgiler aslında asılsız sayılmaz. HMD Global, Nokia 6.2 ve Nokia 7.2’nin sertifikalarını Hindistan ve Rusya pazarları için aldı. Bu da telefonun yakın zamanda çıkabileceğine işaret ediyor. Şu ana kadar iki modelin piyasaya sürülme tarihleri hakkındaki söylentiler bu yönde. “Daredevil” kod adlı Nokia 6.2 ve “Star-Lord” kod adlı Nokia 7.2’nin teknik özelliklerine gelecek olursak, söylentiler iki telefonun da 48 MP arka kamera ile geleceğini ve 120 derece geniş açılı fotoğraflama özelliğine sahip olacağını söylüyor.  

Nokia 6.2 gücünü Snapdragon 660 yonga setinden alacakken, Nokia 7.2 gücünü Snapdragon 710 yonga setinden alacak. İki telefon da 64 ve 128GB hafıza seçeneği ile gelecek ve ikisi de 400GB microSD kart desteği sunacak. Yine iki telefonun batarya kapasiteleri aynı şekilde 3500mAh olacak. 

Kaynak : https://www.gsmarena.com/nokia_62_and_72_could_be_arriving_as_early_as_august-news-38251.php
14
5
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
14
5
3
2
0