• Anasayfa
  • Mobil
  • OnePlus'ın İlk 5G Destekli Telefonu Çok Yakında Geliyor

OnePlus, İlk 5G Destekli Telefonunun Çok Yakında Geleceğini Açıkladı

8
3
3
0
0
Şirketten yapılan duyuruda OnePlus 7 Pro 5G onaylandı. Ancak telefonla ilgili başka herhangi bir detay bilinmiyor.

Yapılan lansman sırasında OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro’nun 5G bağlantılarını gerçekleştiremeyeceği ancak şirketin 5G bağlantısını gerçekleştirebilecek olan bir cihaz çıkaracağından bahsedildi. OnePlus 7 Pro 5G onaylandı ancak telefonun fiyatı ve çıkış tarihiyle ilgili kesin bir bilgi açıklanmadı.

Cihaz, OnePlus 7 Pro ile oldukça benzer ancak şirketin, 5G antenlerini telefonun içerisinde sığdırması için dahili donanımlarda bazı değişiklikler yapması gerekiyor. Buna NFC anteni üzerinde yapılacak yeni çalışmalar da dahil.

OnePlus 7 Pro’nun çıkış tarihi, fiyatı bilinmediği gibi hangi ülkelerde satışa sunulacağı da henüz netlik kazanmış değil. Yapılabilecek tek tahmin, telefonun pek de ucuz olmayacağı yönünde olabilir.

Şirketin CEO’su yaptığı bir röportajda ilk 5G akıllı telefonların, 200-300 dolar arasında bir maliyetinin olacağını söylemişti. OnePlus 7 Pro’nun Birleşik Krallık’taki en düşük fiyatının 649 sterlin, en yüksek fiyatının 799 sterlin olduğu düşünülürse, 5G sürümünün 1000 sterlinlik bir etiket fiyatına sahip olacağı düşünülebilir.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/oneplus-7-pro-5g-is-the-companys-first-super-fast-internet-phone-but-its-not-out-yet
8
3
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
3
3
0
0