• Anasayfa
  • Mobil
  • Bir Ekrana Gömülü Kamera da Xiaomi’den Geldi (Video)

Oppo Yalnız Değil: Bir Ekrana Gömülü Kamera da Xiaomi’den Geldi (Video)

79
4
2
1
0
Çinli akıllı telefon üreticileri birer birer ekrana gömülü akıllı kamera teknolojilerini tanıtıyor. Xiaomi de kendi ekrana gömülü kamerasını tanıttı.

Akıllı telefonların olmazsa olmazları arasında yer alan ön kameralar, genellikle ekranlar ile çakışıyor. Ekran alanını büyütmeyi ve çerçevesini inceltmeyi amaçlayan firmalar, şimdiye kadar farklı alternatifler ortaya koydu. Bu alternatifler arasında açılabilen kameralar, ekranda bir deliğe ya da bir çentiğe oturtulmuş kameralar gibi çözümler vardı.

Çinli üreticilerden ise peş peşe ekrana gömülü ön kamera haberleri geliyor. Oppo’nun hemen kuyruğunda olan Xiaomi, yayınladığı bir videoda standart Mi 9 ile ekrana gömülü kameraya sahip prototip Mi 9’u yan yana sergiledi.

“Geleceğe bir bakış atmak ister misiniz? İşte karşınızda… Ekrana gömülü kamera teknolojisi ile tanışın! #Xiaomi #innovationForEveryone”

Xiaomi daha önce ekrana gömülü kamera sistemi için patent almıştı. Ana panelin altında ikinci bir panelin yer aldığı bir sistemle çözüm üreten firma, ön tarafın tamamen ekrandan oluşacağı yeni Mi Mix serisinde bu kameraları kullanmak isteyecektir.

Kaynak : https://www.androidcentral.com/xiaomi-also-shows-its-display-selfie-camera
79
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
79
4
2
1
0