Oyun Aleminin En Çirkef 10 Karakteri

57
37
6
5
3
Oyun dünyasında yer edinen ve hemen hemen herkesin nefretini kazanan 10 şerefsiz karakteri listeledik.

Geçmişte her ne kadar kaliteli grafiklere sahip oyunlar oynanmamış olsak da, geçmiş oyunların kalitesiz grafiklerini kapattığı çok önemli iki nokta vardı. Bu noktalar oynanış ve hikayeydi. Oynanış açısından başarılı ve zor olan eski oyunlar hikaye yönünden bizleri adeta serüvene çıkarıyordu.

Bı efsane oyunlarda biz oyuncuları çok etkileyen ve biraz da olsa çıldırtan karakterler var. Oyun aleminin en kötü ve şerefsiz karakterleri olarak kabul edilen bu karakterler, oynadığımız oyunlarda bizleri derinden etkilemeyi başarmıştı. Bugün, oyun aleminin en şerefsiz karakterlerini listeleyeceğiz:

GTA SanAndreas: Big Smoke

Özellikle hikayesi ve karakterleriyle GTA serisinin en başarılı oyunu olan SanAndreas’te Big Smoke diye bir karakter var. Normalde Grove Street Families çetesinin önemli karakterlerinden biri olan Big Smoke, CJ’e ihanet ederek oyun sektörünün en nefret ettiği karakterlerden biri olmuştur.

Prince of Persia: jaffar

Aladdin’in en büyük düşmanı olan Jaffar, oyun aleminin en pis düşünceli karakterlerindendir. Pers prensesini kendisiyle zorla evlendirmeye çalışması ile bilinir.

Call of Duty: Modern Warfare 2: Vladimir Makarov

Hem Modern Warfare 2 hem de Modern Warfare 3’te karşımıza çıkan karakter, CoD’un en kötü karakterleri arasında gösterilir. Oyunu oynarken Makarov’un karşısında yaşanılan o çaresizlik hissi unutulamaz. Call of Duty oyununun en ünlü karakterleri arasında yer alıyor.

Street Fighter: Dhalsim

Elleri fazla uzayan bu karakter yüzünden az kavga çıkmamıştır. Karşıdaki rakibi kendisine yaklaştırmadan vurmasıyla rakibi çileden çıkaran Dhalsim, en terbiyesiz oyun karakterleri arasında kendine yer ediniyor.

Far Cry 3: Vaas

Kötü oyun karakteri denildiğinde ilk akla gelen karakterlerden biri de Vaas’tır. Far Cry 3’te yer alan Vaas, oyun aleminin en psikopat karakterleri arasında gösterilir. Hatta Heath Ledger’in Joker’i neyse Michael Mando’nun Vaas Montenegro’su odur.

World of Warcraft: Garrosh Hellscream

Mist of Pandaria’nın son boss’u olan Garrosh Hellscream, oyun aleminin Hitler’i olarak kabul edilebilir. Özünde yaptığı her şeyi ork ırkının yükselmesi için yapan Hellscream, bu uğurda Horde birliğini dağıtmayı bile göze almıştır. Garrosh’u öldürmek için Horde ve Allience birleşmiş ve bu birleşme sonucunda zorda olsa öldürülmüştür. Garrosh Hellscream’in ardından Horde’ların başına benim de favori karakterlerimden olan Vol’jin geçmiştir.

w

Red Dead Redemption: Marshall

Red Dead Redemption’un en kötü karakterleri arasında yer alan Marshall Leigh Johnson, oyun boyunca yaptığı kötülüklerle oyuncuları çileden çıkarmayı başarmıştır.

Call of Duty: Modern Warfare 2: General Shepherd

Call of Duty’nin açık ara en nefret edilen karakteridir. Oyunu oynayıp sonunda bu adama küfür etmeyen bir insan daha önce görülmemiştir. Spoiler vermemek için yaptığı şeyleri söylemek istemiyorum, ancak buradaki ağza alınmayacak hakaretleri en çok hak eden karakterdir. Bu yazıyı yazarken bile hatırlattıkları insanın sinirini bozabiliyor.

World of Warcraft: Gul’dan

Ner’zhul’ün çırağı olan Gul’dan, orkların yüz karası olarak kabul edilebilir. Warcraft evreninde kötü dediğimiz karakterlerin hemen hepsinin bu kötülüğe sebep olan bir neden vardır. Gul’dan ise kötülükten zevk alan bir karakterdir. Warcraft oyununu oynamayanlar kendisini geçtiğimiz senelerde çıkan filmden de hatırlayabilirler.

Metin 2: Demirci

Oraya neden işinin ehli bir ismi koymamışlar bilmiyorum, ancak bu adam yüzünden az dolu, kdp yakmadık. Silahı bir üst kademeye çıkaracağız diye ecel terleri döktüren demirci, başarısız olduğunda herhangi bir ücret ödemesi yapmayıp bizleri sağlam zarara sokardı.

Bonus: World of Warcraft: Arthas Menethil

World of Warcraft aleminin en karizmatik karakterleri arasında yer alan Arthas, Alience’lerin kralı olmaya hazırlanırken, gücü kontrol edebileceğini düşünmesi karşımıza en güçlü Warcraft düşmanlarından birini çıkarmıştır: Lich King. Aslında Arthas’a nefret beslemiyorum, her ne olursa olsun onu seviyorum. Özellikle oyun dünyasına böylesine güzel bir hikayeyle Lich King’i sunmasıyla Arthas her zaman kalbimizde olacaktır.

Ayrıca uzun süre önce yine buna benzer bir listeyi video olarak yapmıştık. O videoya da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

57
37
6
5
3
Emoji İle Tepki Ver
57
37
6
5
3