Realme, Adı Kendisinden Havalı Telefonu GT Master Edition'ı Duyurdu

9
4
1
1
0
Realme, GT Master Edition ile GT Master Explorer Edition isimli yeni akıllı telefonlarını Çin'de duyurdu. Tasarımlar açısından aynı olan cihazlar, teknik özellik konusunda ise birkaç ufak farklılık ile birbirlerinden ayrılıyorlar. Telefonların Türkiye'ye gelip gelmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Çinli teknoloji şirketi Realme, anavatanında düzenlediği bir etkinlikte iki yeni telefon duyurdu. Bu telefonlar, "GT Master Edition" ve "GT Master Explorer Edition" olarak isimlendirilirken, cihazları Realme GT'nin değiştirilmiş versiyonları olarak görüyoruz. Peki Realme'nin Çin pazarında duyurduğu yeni akıllı telefonları, kullanıcılara neler vadediyor?

Realme GT Master Edition ile GT Master Explorer Edition, tasarım özellikleri açısından birebir aynılar. Telefonlar, teknik özellikler konusunda ise çok az miktarda farklılık gösteriyorlar. Bu farklılıklar, kamera kurulumundaki değişiklikler ve işlemci değişikliği olarak karşımıza çıkıyorlar. 

Realme'nin yeni akıllı telefonları işte böyle görünüyor

Realme GT Master

Realme'nin yeni akıllı telefonlarında 6,5 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekranlar yer alıyor. Kavisli yapıya sahip olan ekranlar, FHD+ çözünürlük ve 120 Hz tazeleme oranı sunuyorlar. Telefonların sol üst kısmına yerleştirilen delikte yer alan ön kameralar ise kullanıcılara 32 MP çözünürlük sunuyorlar. 

Realme GT Master Edition, Snapdragon 778G işlemciden güç alıyor. GT Master Explorer Edition ise Snapdragon 870 işlemciyle geliyor. Her iki modelde de 12 GB'ye kadar RAM ile 256 GB'ye kadar depolama alanı yer alırken batarya cephesinde ise 65 watt hızlı şarj desteği sunan 4.300 mAh kapasiteli bataryaların varlığını görüyoruz. Ayrıca her iki modelde de şirketin özel sıvı soğutma teknolojisi kullanılıyor.

Realme

Realme'nin yeni akıllı telefonlarının arka kısımlarına baktığımızda, üçlü kamera kurulumlarını görüyoruz. Bu bağlamda, GT Master Edition'ın arka kısmında 64 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açısı kamera ve 2 MP de makro kamera yer alıyor. GT Master Explorer Edition'da ise 50 MP ana kamera, 16 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP de makro kamera bulunuyor.

Realme GT Master Edition serisinin teknik özellikleri

  • Ekran: 6,5 inç büyüklüğünde Super AMOLED, FHD+ çözünürlük, 120 Hz tazeleme oranı
  • İşlemci: Snapdragon 870 (GT Master Edition'da Snapdragon 778G)
  • RAM: 8 GB ya da 12 GB
  • Depolama: 128 GB ya da 256 GB
  • Ön Kamera: 32 MP
  • Arka Kamera: 64 MP + 8 MP + 2 MP (GT Master Edition'da 50 MP + 16 MP + 2 MP)
  • Batarya: 65 watt hızlı şarj destekli, 4.300 mAh

Bugün itibarıyla Çin'de satışa sunulan telefonların fiyatları şöyle olacak;

  • 8 GB RAM + 128 GB depolama alanına sahip GT Master Edition: 370 dolar
  • 8 GB RAM + 128 GB depolama alanına sahip GT Master Explorer Edition: 445 dolar
  • 8 GB RAM + 256 GB depolama alanına sahip GT Master Edition: 400 dolar
  • 12 GB RAM + 256 GB depolama alanına sahip GT Master Explorer Edition: 495 dolar
Kaynak : https://pricebaba.com/blog/realme-gt-master-edition-gt-explorer-master-edition-launched
9
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
9
4
1
1
0