• Anasayfa
  • Yazılım
  • Samsung'tan Telefondan TV'ye İçerik Aktarımına Yeni Çözüm

Samsung, Telefonunuzdaki İçeriği Televizyona Aktarabileceğiniz Yepyeni Bir Çözüm Üretti

16
11
3
1
0
Samsung, telefonunuzdaki içeriği televizyona kolayca aktarabilmenizi sağlayan yepyeni bir çözümle karşımıza çıktı. Şirket, yalnızca cihazınızı televizyonunuza dokundurarak içeriği aktarmanızı sağlayacak.

Akıllı telefonlarımızdan içerik izlerken bu içeriği televizyona aktarmak için birçok yol bulunuyor. Fakat Samsung’un aldığı bir marka tesciline göre Güney Koreli şirket, telefonunuzdan Samsung TV’nize içerik aktarımı yapabileceğiniz yepyeni bir yolu kullanıcılarına sunmak üzere.

Samsung’un geçen hafta Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne sunduğu yeni marka tescili, şirketin ‘Samsung Tap View’ isimli yeni yazılımını içeriyor. Marka tescilinde bulunan açıklamaya göre bu yazılımın ismi, gayet düz bir şekilde, yazılım ne işe yarıyorsa o şekilde verilmiş.

samsung tv ekran yansıtma

Samsung’un yeni Samsung Tap View yazılımı sayesinde kullanıcılar, telefonlarını televizyonlarına dokunduruyorlar. Bu noktadan itibaren televizyon ve mobil cihaz birbirine bağlanıyor ve içerik aktarımı sağlanıyor. Dolayısıyla kullanıcının uğraş seviyesi en aza indiriliyor.

LetsGoDigital tarafından tespit edilen marka tesciline göre bu özellik yalnızca telefonlarla sınırlı kalmıyor. Samsung Tap View, tabletler ve akıllı saatlere de destek sağlıyor. Aynı zamanda televizyonunuza birçok farklı mobil cihazı dokundurarak aynı anda birden fazla cihazdan içerik aktarabileceksiniz.

Günümüzde Samsung TV’nize mobil cihazınızdan içerik aktarmak için Samsung’un AllShare Case hizmetini ya da SmartThings uygulamasını kullanabilirdiniz. Apple kullanıcıları ise ekran yansıtma özelliğinin yanı sıra AirPlay modunu kullanabilirlerdi. Tabii Sony de kendi çözümünü Near-Field Communication teknolojisiyle sunmuştu.

samsung tap view

Telefonlarınızı daha kolay erişim ve televizyona göre büyük ekranda çok daha zahmetsiz şekilde dolaşım için televizyonlarınıza bağlıyorsanız, Samsung’un yeni özelliği mutlaka işinize yarayacaktır. Bu sayede telefonda yapacağınız her işi daha kolay bir şekilde televizyona bağlayarak yapabileceksiniz.

Samsung’un Tap View yazılımının ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor. Ancak Las Vegas’ta düzenlenecek CES etkinliğine çok az bir zaman kaldı. Bu etkinlikte yeni televizyonlarını duyurması beklenen Samsung’un belki de Tap View yazılımını da duyurmasını bekleyebiliriz.

Kaynak : https://bgr.com/2019/12/06/samsung-tv-tap-view-patent-details-new-feature/
16
11
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
16
11
3
1
0