Spotify, Grup Oturumu'na Uzaktan Katılma Özelliği Getirdi

13
2
1
1
0
Spotify, geçtiğimiz mayıs ayında sunduğu 'Grup oturumu' özelliğine güncelleme getirerek kullanıcıların uzaktan da oturuma katılmalarının önünü açtı. Böylece kullanıcılar, oturuma katılmak için yüz yüze olmak zorunda kalmayacak.

Günümüzün en popüler müzik platformlarından birisi olan Spotify, kullanıcılarına sunduğu özelliklere yenilerini eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz mayıs ayında 'Grup oturumu' özelliğini yayınlayan şirket, bu özelliği çok daha geniş bir hale getirerek yalnızca fiziksel ortamlarda kullanılmasına değil, dijital ortamda da kullanılmasına izin verecek.

Henüz betada olan 'Grup oturumu' özelliği sayesinde kullanıcılar, istedikleri müzik veya podcast'leri aynı anda arkadaşları veya aileleriyle dinleyebilecekler. Üstelik özelliğe gelen yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar, bunu aynı yerde bulunmadan birbirlerine uzak durumdayken de yapabilecekler.

Her katılımcı müziği yönetebilecek:

spotify

Spotify'a gelen bu özellik sayesinde dünyanın herhangi bir noktasındaki arkadaşınız veya bir tanıdığınızla aynı ayda aynı müziği dinleyebileceksiniz. Grup oturumunda bulunan her bir kişi, çalınan şarkıyı ya da podcast'i durdurma, oynatma, geçme veya çalma listesini düzenleme gibi yetkilere sahip olacak.

Spotify Grup oturumu özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılarınsa özelliği kullanmadan önce karşılamaları gereken bir şart bulunuyor. Kullanıcılar, Spotify Premium üyeliğine sahip olmak zorundalar. Premium üyeliğe sahip olan her kullanıcı bir Grup oturumu oluşturabiliyor veya mevcut bir gruba katılabiliyor.

spotify

Uygulamada Grup oturumu başlatmak için oynatılıyor ekranında bulunan 'Bir cihaza bağlan' seçeneğine tıklamanız yeterli. Burada karşınıza diğer kullanıcıların taratabilecekleri bir kodla birlikte aynı zamanda paylaşılabilir olan bir bağlantı da gelecek. Bu bağlantıyı Grup oturumuna davet etmek istediğiniz kişilere göndererek onların oturuma katılmasını sağlayabilirsiniz.

Aslında insanların bir aradayken kullanmaları için yayınlanan 'Grup oturumu' özelliği, gelen bu güncellemeyle birlikte çok daha iyi bir hale geldi. Özelliğin kazandığı yenilik sayesinde Spotify da Premium üyeliği daha önce satın almamış kişileri üyeliği satın almaya bir adım daha yaklaştırmayı başardı.

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/7/28/21344926/spotify-premium-group-session-stream-together
13
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
2
1
1
0