2023'ün En Çok Beklenen Bilim Kurgu Rol Yapma Oyunu Starfield, 17 Yaş ve Üzeri İçin Uygun Görüldü

19
4
3
3
2
2023'ün En Çok Beklenen Bilim Kurgu Rol Yapma Oyunu Starfield, 17 Yaş ve Üzeri İçin Uygun Görüldü
The Elder Scrolls ve Fallout serilerinin yaratıcıları olan Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen bir bilim kurgu rol yapma oyunu olan Starfield, Mature 17+ yaş derecelendirmesi aldı.

Geliştiren firmanın daha önce geliştirdiği oyunlar sebebiyle büyük bir heyecan ile beklenen Bethesda’nın yeni bilim kurgu rol yapma oyunu Starfield, 6 Eylül 2023 tarihinde oyuncular ile buluşacak. Değerlendirmeye sokulan oyun, karar mercileri tarafından 17 yaş ve üstüne uygun olarak değerlendirildi.

ESRB tarafından Mature 17+ olarak derecelendirilen oyunun böyle değerlendirilmesinin sebebi ise şiddet, kan ve vahşet, cinsel içerik, kaba dil ve diğer olgun temaları içerdiği anlamına geliyor. Derecelendirme ayrıca oyunun ESRB tarafından derecelendirilmeyen çevrimiçi etkileşimlere sahip olacağını da gösteriyor.

Starfield'dan tam olarak ne beklemeliyiz?

Starfield, 2023'nin en çok beklenen oyunlarından biri, çünkü Bethesda'nın 25 yıldır geliştirdiği ilk orijinal bilim kurgu oyunu. Oyun, oyuncuların farklı fraksiyonlar, ırklar, gezegenler ve kültürlerle dolu geniş ve çeşitli bir galaksiyi keşfettikleri sürükleyici bir maceraya çıkaracak.

Oyun, daha gerçekçi grafikler, fizik, aydınlatma ve animasyonlar sağlayacak yeni bir motor olan Creation Engine 2'yi kullanacak. Ayrıca oyuncuların galaksideki kaderlerini şekillendirmelerine olanak tanıyan birkaç uzay keşif ekibinden birine katılmalarını sağlayacak yeni bir sistem olan Constellation'ı da içerecek.

Ancak görünüşe göre tüm bu sürükleyici macerayı yaşatırken oyunun içerisinde şiddet, kan, vahşet, cinsel içerik ve küfürlü konuşmalar da görebiliriz. Siz Starfield için heyecanlı mısınız? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://wccftech.com/starfield-is-rated-m-for-mature-17-by-the-esrb/
19
4
3
3
2
Emoji İle Tepki Ver
19
4
3
3
2