Twitter'ın 200 Kişiyi Daha Kovduğu İddia Edildi: Patronlar ve Elon Musk'a Yakın İsimler de Elendi!

4
1
1
0
0
Twitter'ın yeni bir toplu işten çıkarma yaptığı bildirildi. Şirket bu kez hem yazılımcıları hem de yönetim kadrosundan isimleri kovmuş gibi görünüyor.

44 milyar dolar karşılığında Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra bir ileri iki geri çalışmaya devam eden Twitter ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Şirketin yeni bir toplu işten çıkarma yaptığı iddia edildi. Geçmişte iş gücünün yaklaşık yarısıyla yolları ayıran Twitter, bu kez 200'e yakın çalışanına veda etti.

Twitter'daki yeni işten çıkarmanın boyutu ne yazık ki net değil. Öyle ki New York Times'a göre işten çıkarılan kişi sayısı net bir şekilde 200 ve bu rakam, Twitter'ın kalan iş gücünün yüzde 10'una denk geliyor. Bazı kaynaklar ise 50 kişinin işten çıkarıldığını söylüyor. 

Elon Musk'a yakın isimler ve küçük patronlar da kovuldu!

Elon Musk Twitter

Edinilen bilgilere göre Twitter'ın son işten çıkarma hamlesinde dikkat çeken bazı isimler var. Örneğin; ilk günden beri Elon Musk'a destek veren isimlerden Esther Crawford. Ayrıca Twitter'ın satın aldığı küçük şirketlerin patronlarının da işten çıkarma kurbanı olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan; iddialara göre Twitter'ın para kazanma altyapısını ayakta tutan yazılımcıların sayısı da 30'dan 8'e düşürüldü, kesintiler sırasında Twitter'ın çevrimiçi kalmasını sağlayan ekibin bir bölümü de işten çıkarıldı.

The Information tarafından ortaya atılan bazı iddialar ise gerçekten kafa karıştırıcı. İddialara göre kovulan çalışanlar, işten çıkarıldıklarını Twitter sistemlerine giremeyince fark ettiler.

Elon Musk tarafından konuya ilişkin bir açıklama henüz gelmedi. New York Times, The Information ve The Independent gibi haber kaynaklarının Twitter yönetimine ulaşma çabaları da sonuçsuz kaldı.

Kaynak : https://www.independent.co.uk/tech/twitter-layoffs-elon-musk-latest-b2290083.html
4
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
1
0
0