WhatsApp'ın Android'den iPhone'a Geçişi Kolaylaştıran Özelliği Yayınlandı (Zaten Geçişi Zorlaştıran WhatsApp Değildi…)

10
4
3
1
0
WhatsApp'a işletim sistemleri arasında mesaj aktarma özelliği geldi. WhatsApp geliştiricileri, artık Android'den iPhone'a mesaj kopyalamaya izin veriyorlar. Peki bu işlem nasıl yapılır? İşte WhatsApp mesajlarını Android'den iOS'a taşımak için yapmanız gerekenler...

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a devrim niteliğinde bir yenilik geldi. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre kullanıcılar, bundan sonra Android ile iOS arasında mesajlarını taşıyabilecekler. Aslına bakacak olursak bu işlemi yapabilen üçüncü taraf yazılımlar vardı ancak bu uygulamaların ücretli olması ve güvenlik endişeleri, kullanıcıları tedirgin ediyordu. Şimdiyse WhatsApp, bu sorunu kökünden çözdü. Peki WhatsApp mesajları, Android'den iOS'a nasıl taşınır?

WhatsApp, internete erişimi olan hemen herkesin aktif olarak kullandığı bir uygulama haline geldi. Ancak işletim sistemleri arasında mesaj aktarımı yapılamıyor oluşu, telefonunu değiştirecek kullanıcılar için büyük bir sorun teşkil ediyordu. Çünkü geçmişteki mesajları kaybetmek istemeyen kullanıcılar, işletim sistemi değişikliği yapamıyorlardı. WhatsApp, yaptığı çalışmalar sayesinde işletim sistemleri arasında mesaj aktarımı meselesini halletti. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, WhatsApp mesajlarını Android'den iOS'a nasıl taşıyacağınıza hep birlikte bakalım.

WhatsApp mesajlarını Android'den iPhone'a taşımak için bazı şartlar var!

WhatsApp mesajları Android'den iPhone'a taşıma

WhatsApp geliştiricileri tarafından yapılan açıklamalara göre mesajları Android'den iOS'a taşımak için, kullanılan cihazların bazı şartları sağlaması gerekiyor. Bu şartlar, WhatsApp mesajlarının bulunduğu telefonun Android 5 ve üzeri işletim sistemine sahip olması. Ayrıca WhatsApp'ın güncellenmiş ve en az "2.22.7.74" kodlu sürümün yüklenmiş olması gerekiyor. Eğer kullandığınız Android telefon bu koşulları sağlıyorsa, iOS 15.5 ve üzeri işletim sistemiyle çalışan ve WhatsApp'ın en az "2.22.10.70" kodlu sürümünün yüklendiği bir iPhone'a mesaj aktarımını doğrudan yapabilirsiniz. Peki WhatsApp mesajları, Android'den iOS'a nasıl taşınır?

WhatsApp mesajları, Android'den iOS'a nasıl taşınır?

  • Adım #1: Her iki telefonu da aynı ağa bağlayın.
  • Adım #2: Android telefonunuzdan iOS'e Taşı uygulamasını açın.
  • Adım #3: iPhone'da gösterilecek kodu, Android telefonda istenen yere yazın ve onay verin.
  • Adım #4: "Veri Aktar" menüsünde WhatsApp'ı seçin.
  • Adım #5: WhatsApp verilerinizin yedeklenmesini bekleyin.
  • Adım #6: Yedeklenen verilerin iPhone'a aktarılmasını bekleyin.
  • Adım #7: iPhone'a WhatsApp'ı yükleyin.
  • Adım #8: Mevcut telefon numaranızı kullanarak iPhone'da oturum açın.
  • Adım #9: İşlemlerin tamamlanmasını bekleyin. 

Adım #1: Her iki telefonu da aynı ağa bağlayın.

Wi-Fi

WhatsApp mesajlarını Android'den iOS'a aktarabilmek için yapmanız gereken ilk şey, her iki cihazı da aynı ağa bağlamak olacaktır. Eğer böyle bir şey mümkün değilse, Android telefonu iPhone'un mobil erişim noktasına bağlayın. Yani iPhone'u modem gibi kullanın.

Adım #2: Android telefonunuzdan iOS'e Taşı uygulamasını açın.

iOS'e taşı

WhatsApp mesajlarını taşıyacağınız Android telefonun Google Play Store uygulamasını açın ve iOS'e Taşı isimli uygulamayı indirin. Buradaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz. Daha sonra da uygulamaya giriş yapın. Hüküm ve koşulları onayladıktan sonra, sonraki aşama için hazırsınız demektir.

Adım #3: iPhone'da gösterilecek kodu, Android telefonda istenen yere yazın ve onay verin.

WhatsApp

Eğer ilk iki adımı başarılı bir şekilde yaptıysanız, Android telefonda "Kodunuzu Bulun" yazan bir sayfaya gelmiş olacaksınız. "Sürdür" seçeneğine dokunduktan sonra da iPhone'un ekranında bir kod görünecek. İşte bu tek seferlik kodu Android telefonda istenen yere girmeniz gerekiyor. Bu adımı yaptıktan sonra, diğer her şey çok daha kolay olacaktır.

Adım #4: "Veri Aktar" menüsünde WhatsApp'ı seçin.

WhatsApp

iPhone ile iOS'e Taşı uygulamasını birbirine göstermeyi başardıktan sonra, Veri Aktar menüsüne girin ve WhatsApp'ı seçin.

Adım #5: WhatsApp verilerinizin yedeklenmesini bekleyin.

WhatsApp

iOS'e Taşı uygulaması, WhatsApp verileriniz için yedek oluşturmaya başlayacak. Burada sakin olun. Zira uzunca bir süre beklemeniz gerekebilir. Buradaki bekleme süresi, WhatsApp'taki veri büyüklüğünüze bağlı olarak değişecektir.

Adım #6: Yedeklenen verilerin iPhone'a aktarılmasını bekleyin.

Whatsapp mesaj taşıma

iOS'e Taşı uygulamasının yedekleme işlemi tamamlandığında, şimdi de mesajların aktarılmasını sağlamalısınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey, uygulamadaki Devam ve İleri şeklinde göreceğiniz seçeneklere dokunmak. Verilerin kopyalanmasının zaman alabileceğini lütfen unutmayın.

Adım #7: iPhone'a WhatsApp'ı yükleyin.

WhatsApp App Store

iOS'a Taşı uygulamasının veri aktarımı tamamlandığında, iPhone'a WhatsApp yükleyin.

Adım #8: Mevcut telefon numaranızı kullanarak iPhone'da oturum açın.

Whatsapp

Android cihazınızda kullandığınız ve WhatsApp'a üye olduğunuz telefon numarasını kullanarak iPhone'da oturum açın.

Adım #9: İşlemlerin tamamlanmasını bekleyin. 

Whatsapp

iPhone'daki WhatsApp yapılandırmasının tamamlanmasını bekleyin. Yapılandırma tamamlandığında, Android telefonda attığınız son mesaj da dahil olmak üzere, tüm verilerinizin iPhone'a aktarıldığına şahitlik edeceksiniz.

"WhatsApp mesajları, Android'den iOS'a nasıl taşınır?" sorusunun cevabı karmaşık gibi görünüyor olsa da sakin sakin yapıldığında birkaç dakikalık mesele. Eğer bu adımları dikkatle yaparsanız, siz de WhatsApp mesajlarınızı kolay bir şekilde iPhone'a aktarabilirsiniz.

Kaynak : https://faq.whatsapp.com/530788665445780/?locale=en_US
10
4
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
4
3
1
0