• Anasayfa
  • Mobil
  • WhatsApp Bilgilerini Facebook İle Paylaşmak İstemiyorsanız, Bunu Nasıl Engelleyeceğinizi Anlatıyoruz!

WhatsApp Bilgilerini Facebook İle Paylaşmak İstemiyorsanız, Bunu Nasıl Engelleyeceğinizi Anlatıyoruz!

0
0
0
0
0
Dün sizlere bahsettiğimiz gibi WhatsApp, artık bilgileri Facebook ile paylaşacağını duyurdu. Ancak, siz bilgilerinizin Facebook ile paylaşılmasını istemiyorsanız bunu engellemenin yöntemi de bulunuyor.

Sizlere dün bahsettiğimiz gibi şu anda dünyanın en popüler ve en çok tercih edilen mesajlaşma platformu olan WhatsApp, bu kozunu Facebook’un yararına kullanabilmek için bilgilerinizi Facebook ile paylaşacağını duyurmuştu.

Yazı sonundaki haberde detaylarını görebileceğiniz duruma göre tabiki WhatsApp’ın bunun için sizden izin alması gerekiyor. Bu sebeple hem Android’de hem iOS’te güncelleme yayınlayan firma, güncelleme sonrası WhatsApp’ı açmak istediğinizde bilgilerin Facebook ile paylaşılacağına dair sizden onay istiyor. Eğer siz de bunu kabul ederseniz bilgilerinizin kullanılması noktasını kabul etmiş olacaksınız. Fakat onaylamama hakkınız da var.

Yani, eğer “Facebook’un bana daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için, WhatsApp ürün bilgimi Facebook’la paylaş. Bu ayarla sohbetleriniz ve telefon numaranız paylaşılmaz” şeklinde açıklamanın sağında bulunan kutucuğu işaretlerseniz, bu paylaşım onay vermiş olacaksınız. Fakat, kutucuktaki işareti kaldırarak onayla demeniz takdirde, WhatsApp bilgilerinizi Facebook ile paylaşamayacaktır. Yani, bu paylaşımın konusu sadece size bağlı. Siz istemezseniz WhatsApp bilgilerinizi Facebook'la kattiyen paylaşmayacak. (En azından kendileri öyle diyor)

Kaynak : https://www.whatsapp.com/faq/general/26000016
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0