Yakında Bir Facebook Grubuna Dahil Olmak İçin Aylık 150 TL Ödemek Zorunda Kalabilirsiniz!

67
5
1
1
1
Kullanıcı verilerini satmadan platforma bir gelir kaynağı oluşturmak isteyen Facebook, gruplar için ücretli abonelik sistemini test etmeye başladı. Özelliğin resmi olarak yayınlanması halinde tek bir Facebook grubuna üye olmak için aylık 150 TL ödemeniz gerekebilir.

Dünya’nın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, platform içinde bulunan hemen her bölümden gelir elde edebiliyor. Fakat Facebook’un en sevilen özelliklerinden biri olan gruplarda herhangi bir şekilde reklam gösterilmez ve dolayısı ile şirket, Facebook gruplarından herhangi bir şekilde gelir elde edemez.

Görünüşe göre bu durum fazla uzun sürmeyecek. Facebook, grup yöneticilerinin gruba katılmak isteyenlerden aylık abonelik ücreti isteyebileceği yeni bir özelliği test etmeye başladı. Böylece şirket hem abonelik ücretlerinden aldığı yüzde ile bir gelir elde edebilecek, hem de büyük bir çaba harcayarak topluluk oluşturan yöneticilerin para kazanabilmesine olanak sağlayacak.

Facebook, ücretli grup aboneliği özelliğini bazı ebeveyn, yemek ve temizlik gruplarında test etmeye başladı bile.Söz konusu grupların aylık abonelik ücretleri 5 dolar ile 30 dolar arasında değişebiliyor. Başka bir deyişle yakında bazı Facebook gruplarına dahil olmak için aylık 150 TL ödemeniz gerekebilir.

Özellik şu anda test aşamasında ve tüm kullanıcılara kesin olarak yayınlanıp yayınlanmayacağı belli değil. Ücretli grup aboneliğinin tüm kullanıcılara sunulması halinde mevcut gruplar ücretsiz olmaya devam edecek. Fakat grup yöneticilerinin premium alt gruplar oluşturmak için ek bir seçeneği olacak.

Kaynak : https://www.theverge.com/2018/6/20/17484876/facebook-groups-monthly-subscription-service-fees-access
67
5
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
67
5
1
1
1