“Çok Sağlam Fikirlerim Var Ama Param Yok” Diyenlere: Yatırım Şirketi Eksim Ventures, 10 Projeye Daha Destek Verecek

2
1
1
1
0
Yolcu 360 ve Kolay IK gibi popüler girişimlere yatırım yapan Eksim Ventures, 2023 yılı içinde 10 projeyi daha destekleyeceğini duyurdu. İşte Eksim Ventures’ın bugüne kadar yatırım yaptığı girişimler ve yeni girişimcilerin Eksim Ventures’tan yatırım kapmak için sağlaması gereken koşullar…

Girişimcilik hem yetenek hem de doğru bir yol haritası gerektiren zorlu bir süreç. Bununla beraber iyi fikirlerin hayata geçebilmesi için ciddi bir mali desteğe de ihtiyaç var. Tam da bu noktada, girişim sermayeleri devreye girerek yeni girişimlere fon desteği sağlıyor ve şirketlerin başarı hikayelerine katkı sunuyor. Bu içeriğimizde, bir fikri olan ancak para bulamadığı için harekete geçemeyen girişimcileri ilgilendiren önemli bir gelişmeden bahsedeceğiz.

Türkiye’deki en büyük araç kiralama platformlarından “Yolcu 360” ile popüler insan kaynakları platformu “Kolay IK”nın da yatırımcıları arasında yer alan Eksim Ventures, 2023 yılı içinde 10 projeye daha yatırım yapacağını duyurdu. Böylelikle yatırım arayışında olan girişimciler için de yeni bir fırsat doğmuş oldu. Eğer Eksim Ventures komitesini ikna edeceğinizden eminseniz, siz de hayallerinizi gerçekleştirmek için hayatınızın fırsatını yakalayabilirsiniz.

Eksim Ventures, yatırım yapmak için hangi kriterleri göz önünde bulunduruyor? Girişimcinin yatırım almak için ne yapması gerek?

eksim ventures

Eksim Ventures’tan yatırım almayı isteyebilecek girişimci okurlarımız için şirkete ulaştık ve tüm yatırımcılar için en önemli meseleyi sorduk. Eksim Ventures ekibi, “Bir girişimci sizden yatırım almak için ne yapmalı?” sorumuza şöyle cevap verdi: Bir girişimcinin Eksim Ventures’tan yatırım alması için ikna edici bir vizyon, güçlü pazar potansiyeli ve ölçeklenebilir bir iş modeli göstermesini, bu iş modeli için doğru bir ekibi kurmuş olmasını önemsiyoruz.

Bugüne kadar 14.5 milyon dolarlık yatırım yapıldı!

yatırım şirketleri

Eksim Ventures ile ilgili açıklamalarda bulunan isim, şirketin yatırım komitesi üyelerinden Uğur Mutluhan Oruncak oldu. Oruncak, bugüne kadar yaptıkları çalışmalar ve bundan sonraki dönem ile ilgili şöyle konuştu:

Eksim Ventures olarak teknoloji ve insan odaklı yenilikçi fikirleri, gelişme potansiyeline sahip iş modellerini mercek altına alıyor ve yatırım yapacağımız girişimleri de bu kriterler doğrultusunda belirliyoruz. “Fon 1” yatırım dönemi olan 2021, 2022 ve 2023 için yatırım bütçemiz 25 milyon dolardı. Bugüne kadar mobilite, sağlık, İK teknolojileri ve gıda alanlarında 8 girişime ve yatırım tezimize uygun 7 farklı fona yatırım gerçekleştirdik. 2022 yılı özelinde ise 400’den fazla girişimi inceledik, 208 girişim ile bir veya daha fazla toplantı gerçekleştirdik. 58 girişimi yatırım komitesi nezdinde değerlendirdik ve 4 girişime yatırım yaptık. Ayrıca 2’si ABD’de olmak üzere 4 ayrı fona katılım sağladık. 2023’ün ilk çeyreği itibarıyla da toplamda 14,5 milyon dolarlık bir yatırıma imza atmış olduk. Teknoloji girişimlerine yönelik yatırımlarımızın sonuçlarını ve geldiğimiz noktayı açıklamaktan dolayı mutluyuz. Ayrıca 2022 yılı çalışmalarımızı, Startupcentrum tarafından veri bazlı yapılan araştırmaya göre, 2022 yılının en aktif kurumsal VC’si ödülüyle taçlandırdık…

10 girişime daha yatırım yapacaklar!

para arayan girisimciler

Önümüzdeki dönem hedeflerine ilişkin detaylar veren Oruncak, “2023 yılı içinde 10 girişime daha yatırım yapmayı planlıyoruz. Böylece devam yatırımları için ayırdığımız bütçeyle beraber ‘Fon 1’ bütçemizi tamamıyla yatırımlara yönlendirmiş olacağız. 2023 yılı içinde grup şirketlerimizin dışında farklı yatırımcıların katılımıyla yeni bir fon kurmayı planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Eğer siz de Kolay IK ve Yolcu 360 başta olmak üzere Yenir, Hiwell, Bluedot, Wask, Bottobo Robotics ve Finekra gibi şirketlere yatırım yapan Eksim Ventures ile ilgili detaylı bilgi almak ve yatırım için başvuru yapmak isterseniz, buradaki bağlantıya ulaşabilirsiniz.

#işbirliği

2
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
1
0