Yeni Nokia İçin Sürpriz İddia: 32 MP Açılabilir Kamerayla Gelecek

10
6
2
2
1
Cep telefonu sektörünün bilinen ilk popüler markalarından olan Nokia, 8.2 isimli bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Edinilen bilgilere göre bu akıllı telefon Android Q ile çalışacak ve 32 megapiksel çözünürlüğünde bir ön kameraya sahip olacak.

Finlandiya merkezli Nokia'nın eski günlerini mumla aradığını söylemek mümkün. Telefon sektörünün genişlemesi ve rekabetin artmasıyla birlikte dev şirket, akıllı telefon üretimi konusunda rakipleriyle savaşamadı ve şu sıralar, piyasaya sürdüğü çok az sayıda modelle birlikte ticari yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Ancak ortaya çıkan son bilgilere göre Nokia, 32 megapiksel açılabilir bir ön kamerası olan bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Hindistan'ın önde gelen teknoloji haber sitelerinden bir tanesi olan Mysmartprice'ın iddialarına göre Nokia'nın bu modeli 8.2 ismiyle piyasaya sürülecek.

Nokia 8.1'in geliştirilmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkacak olan Nokia 8.2, 32 megapiksellik açılabilir ön kamerasının yanı sıra Android Q işletim sistemine de sahip olacak. Bu da Nokia'nın ağustos ayından sonra bu telefon modelini duyuracağı anlamına geliyor çünkü Google, Android Q'nun ilk kararlı sürümü için ağustos ayını düşünüyor. Nokia 8.2 ayrıca 8 GB RAM ve 256 GB'lik depolama alanına sahip olacak.

nokia

Nokia'nın yeni akıllı telefon modeli 8.2 ile ilgili bilgiler sınırlı ancak Nokia 8.1'de Snapdragon 710 işlemcinin kullanıldığı düşünüldüğünde, Nokia 8.2'nin daha üst bir işlemciye sahip olacağını söylemek mümkün görünüyor. Nokia'nın bu yeni modeliyle ilgili daha çok bilgi edinmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2019/07/25/nokia-8-2-with-32mp-pop-up-camera-tipped-to-be-in-the-works/
10
6
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
10
6
2
2
1