Zamanının Efsane Oyunu Pokemon, Tencent Games ile Tekrar Geri Dönüyor

30
9
4
3
2
Gerçek hayatta belirli adreslere giderek pokemon toplamaya dayanan çılgın oyun Pokemon, PUBG'nin üreticisi Tencent ve Pokemon Şirketi'nin yaptığı anlaşma ile geri dönüyor.

Gemiş yılların en popüler oyunu, dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO’yu bilmeyeniniz yoktur. İnsanlar pokemonları toplamak için canlarını tehlikeye atıyordu, hatta gizli askeri bölgelere dahi giriyorlardı. Son gelen haberlere göre Pokemon çılgınlığı tekrar alevlenecek.

Pokemon Şirketi, Pazartesi sabahı yeni bir Pokemon oyunu geliştirmek için Tencent Games ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Yeni oyunun ismi henüz belli değil ancak oyun Tencent Games'in amiral gemisi TiMi Studios tarafından geliştirilecek. TiMi Studios, en başarılı mobil MOBA oyunlarından biri olan Arena of Valor’un geliştiricisi olarak biliniyor.

Pokemon Tenct Anlaşma

Tencent'in Pokemon oyunu hakkında henüz resmi bir bilgi bulunmamakta, ancak ilk ayrıntılar oyunun mobile geleceğini işaret ediyor. Tencent, Nintendo ile yakın zamanda Çin pazarındaki Switch'i piyasaya sürmek için ortaklık kurmuştu. Bu ortaklık sayesinde oyun, Nintendo Switch için de çıkış yapabilir. Ancak Tencent’in geçmişi ve Pokemon’un geçmiş ortaklıkları göz önüne alındığında şimdilik oyunun mobil platforma gelmesi daha olası gözüküyor.

Oyunun dünya çapında çıkış yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Tencent Games geçtiğimiz günlerde, “çok daha küresel bir perspektifle" oluşturmanın şirket için ana amaç olduğunu belirtmişti. Buna örnek olarak Tencent Games’in, Çin dışında da dünyayı sallayan PUBG Mobile versiyonu örnek gösterilebilir.

Pokemon GO

Pokemon, Tencent'in küresel çekiciliğe sahip tek büyük lisanslı franchise'ı değil. Tencent Games, yakın zamanda Activision ile ortak bir Call of Duty Mobile oyunu ve Capcom tarafından lisanslanan bir Street Fighter Online oyunu geliştirme lisansını da almıştı. Görünüşe göre Tencent, mobil oyun serileriyle büyük bir küresel hamleye hazırlanıp sektörün devi olmak istiyor.

Pokemon Go, 2016 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana genişlemeye devam ediyor. Diğer mobil oyun sürümleri arasında Magikarp Jump, Pokemon Quest ve yakında gelecek olan Pokemon Masters ve Pokemon Sleep bulunuyor. Tencent'in Pokemon oyunu, sürekli büyüyen Pokemon serisinin en yeni üyesi olacak.

Kaynak : https://gamerant.com/new-pokemon-game-tencent/
30
9
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
30
9
4
3
2