• Anasayfa
  • Otomobil
  • Yerli Otomobil Projesine Çok Tecrübeli Bir İsim Dahil Oldu

Yerli Otomobil Projesine Çok Tecrübeli Bir İsim Dahil Oldu

105
31
12
3
1
Yerli elektrikli otomobil projesinin arkasındaki şirket Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), otomotiv dünyasının deneyimli isimlerinden Sergio Rocha’yı bünyesine kattığını duyurdu. Rocha, TOGG’da Operasyonlardan Sorumlu Üst Düzey Yönetici (COO) görevini üstlenecek.

Türkiye’nin dört bir tarafında heyecan fırtınası yaratan yerli otomobil projesinde önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Projenin yapımında söz sahibi olan Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), daha önce Volkswagen ve GM gibi dev markalarda önemli roller üstlenmiş olan Sergio Rocha'yı Operasyonlardan Sorumlu Üst Düzey Yönetici (COO) olarak göreve getirdiğini açıkladı.

TOGG'da ürün planlama, program yönetimi, satın alma, tedarik zinciri, üretim mühendisliği ve üretim operasyonlarına liderlik edecek olan Rocha, sahip olduğu deneyimleri yerli elektrikli otomobil projesine aktaracak. 

Sergio Rocha

Bu önemli transfere ilişkin açıklamalarda bulunan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, Rocha'nın dünyanın çeşitli bölgelerinde pek çok projede edindiği tecrübeyi bünyelerine taşımasının çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Rocha’nın TOGG'un belirlediği hedeflere ulaşmasına katkıda bulunacağını ifade eden Karakaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Her geçen gün biraz daha büyüyen ekibimiz, deneyimleri 13-15 yıldan az olmayan, küresel çalışmalar yürütmüş, çok deneyimli mühendislerden oluşuyor. Başından beri alanında en iyi kişisel deneyime sahip çalışma arkadaşlarını bünyemize katıyoruz. Çünkü güçlü bir şirketin ancak güçlü bir ekiple mümkün olduğunu biliyoruz”

yerli otomobil

Kariyerine Alman otomobil üreticisi Volkswagen’de başlayan Rocha, burada geçirdiği beş yılın ardından 37 yıl boyunca çalışacağı Amerikan devi General Motors’a geçti. GM'in Güney Kore operasyonunu tek başına yöneten başarılı isim, son olarak 2018 ve 2019'da Hindistan merkezli bir elektrikli araç girişiminde COO olarak görev yapıyordu.

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Bosch Türk Forumu'nda konuşan TOGG CEO’su Karakaş, yerli elektrikli otomobile dair ön gösterimin aralık ayında yapılacağını açıklamıştı. Karakaş ayrıca 2022 yılında C segmentte elektrikli SUV araçla pazara gireceklerini, 2-3 yıl sonra ise Avrupa Birliği merkezli ihracat pazarlarına yönlenmeyi hedeflediklerini söylemişti.

Kaynak : https://tr.motor1.com/news/382763/yerli-otomobil-yeni-yonetici/
105
31
12
3
1
Emoji İle Tepki Ver
105
31
12
3
1