YKS 2021'in İlk Ayağı Sonrası Sosyal Medya Kıpır Kıpır: Sınav Sonrası Gelen En Komik Tepkiler

224
110
16
14
8
Üniversiteye hazırlanan gençler bugün YKS'nin ilk ayağı olan TYT sınavına girdiler. Sınav sonrası sosyal medyada YKS 2021 gündem oldu. Özellikle sınav stresini geride bırakıp yarınki sınav öncesi biraz rahatlamak isteyenler için gelen en eğlenceli tepkileri derledik.

Bugün, üniversiteye hazırlanan milyonlarca genç için oldukça önemli bir gündü. YKS sınavının ilk ayağı olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün gerçekleşti. Saat 10:15'te başlayan ve 135 dakika süre sınava hayallerindeki üniversiteyi kazanabilmek ve istedikleri bölüme yerleşebilmek isteyen yaklaşık 3 milyon öğrenci başvurmuştu.

TYT'nin ardından yarın gençleri bir sınav daha bekliyor; Alan Yeterlilik Testi (AYT). AYT yarın saat 10:15'te başlayacak ve toplamda 180 dakika sürecek. TYT sonrasında DİL puanı ile öğrenci alan bölümlere girmek isteyen öğrenciler ise Yabancı Dil Testi'ne (YDT) girecek. YDT de yarın saat 15:45'te başlayacak ve 120 dakika sürecek.

Sosyal medya sınavı konuştu:

yks

Bu yoğun sınav programının ilk ayağını atlatan öğrenciler, stres atmak için tahmin edeceğiniz üzere soluğu sosyal medyada aldı ve ortaya eğlenceli paylaşımlar çıktı. Karşımıza çıkan en komik paylaşımlardan bazılarını sizin için derledik. 

Yüz güldüren paylaşımlara geçmeden önce sınava giren herkese geçmiş olsun diyor ve yarın gerçekleşecek sınavlar için de başarılar diliyoruz. Stressiz, kolaylıklarla dolu ve bütün işaretlediklerinizin doğru çıkacağı bir sınav olsun.

YKS 2021'in ilk ayağı sonrası sosyal medyada paylaşılan en eğlenceli tepkiler:

224
110
16
14
8
Emoji İle Tepki Ver
224
110
16
14
8