Zoom’un Slack ve ChatGPT’ye Rakip Olacak Yeni Özellikleri Duyuruldu: Hepsine Hükmedecek Tek Bir Uygulama

6
0
0
0
0
Son yılların en popüler uygulamalarından birisi olan Zoom'a yeni gelecek özellikler duyuruldu. Bu özellikler sayesinde çalışanlar, tüm işlerini sadece Zoom üzerinden halledebilir.

Özellikle pandemi döneminde evden çalışanların ve öğrencilerin vazgeçilmez uygulamalarından birisi haline gelen Zoom, son dönemde ekonomik sorunlarla boğuştuğu için çalışanlarının %15’ini (1.500 kişi) işten çıkarma kararı vermişti.

Şirket geçtiğimiz aylarda Zoom’a gelecek takvim ve e-posta takibi yapabileceğiniz yeni sistemlerini kullanıcılarına sunmuştu. Bugünse Zoom’un bu özelliklerinin yapay zekâ desteğiyle güçleneceği ve yeni özelliklerin geleceği belirtildi.

Zoom, “Hepsine hükmedecek tek bir uygulama” olma yolunda ilerliyor

TechCrunch’ın haberine göre Zoom, geçtiğimiz yıl Nisan ayında tanıttığı uygulama içi yapay zekâ desteği Zoom IQ’yu çok daha “yetenekli” bir hale getirdi. Zoom IQ, kullanılan toplantılara sonradan katılan kullanıcılara, kullanıcıların kafasına takılması muhtemel konular hakkında kısa özetler sunulacak. Ayrıca toplantıdaki konuşmacılara konuşma transkripti de toplantı sonunda yazılı bir biçimde verilecek.

Tüm bunlara ek olarak geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan uygulama içi e-posta sistemine de yapay zekâ desteği geleceğini belirten yetkililer, sadece birkaç kelimeyle kullanıcıların istedikleri e-postayı saniyeler içinde hazırlamasına imkan vereceklerini açıkladı. Ayrıca karmaşık ajandaları ve takvimleri de sizin için sıraya koyan, düzenleyen ve düzenleme önerileri sunan Zoom IQ’nun OpenAI’dan güç alacağı da açıklandı.

Tüm bu özelliklere ek olarak Slack’de 2021 yılından beri bulunan ve anlık sesli sohbet odası mantığında çalışan Huddle’ın da bir benzeri olan Zoom Huddles isimli özelliğini de kullanıma sunulacağı açıklandı. Bu sanal çalışma alanlarına katılan kullanıcılar istedikleri zaman ayrılabilecek ve geri katılabilecek. Bu sayede toplantı başlatmadan kısa görüşmeler gerçekleştirmek mümkün olacak.

Zoom, yaptığı açıklamada önümüzdeki ay özelliklerin bazı kullanıcılarda test edilmeye başlanacağını ancak özelliklerin tüm kullanıcılara kademeli olarak sunulacağını açıkladı.

Kaynak : https://techcrunch.com/2023/03/28/zoom-is-adding-new-features-to-compete-with-slack-calendly-google-and-microsoft/
6
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
0
0
0
0