• Anasayfa
  • Sektörel
  • Acun Ilıcalı’nın Dijital Platformunda Yer Alacak İlk İsimler

Acun Ilıcalı’nın Dijital Platformunda Yer Alacak İlk İsimler Belli Oldu

196
115
25
17
15
Kısa bir süre önce, televizyon dünyasının en popüler işlerine imza atan Acun Ilıcalı’nın Türkiye’deki izleyicilere yönelik bir dijital platform kurmak üzere olduğu ortaya çıkmıştı. Söz konusu platformda yer alacak isimler de bir bir netleşmeye başladı.

Acun Ilıcalı, TV8’i satın aldıktan sonra Acun Medya bünyesinden çıkan her program, Türkiye çapında ses getirdi. Ilıcalı’nın yeni projesi ise bu kez ülkemizde Netflix’in başını çektiği dijital platform pazarına yönelik. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ilk detaylara göre Ilıcalı’nın platformu, aslında TV8’in dijital versiyonu gibi olacak. Ancak daha fazlası da var. 

Dijital platformların en büyük özelliği olan orijinal film, dizi, belgesel ve programlar, Ilıcalı’nın platformunda da yer alacak. Hatta platforma özel film çekmesi için de Cem Yılmaz’a da bir teklif götürüldüğünden bahsetmiştik. Cem Yılmaz anlaşması netleşmese de projede yer alacak ilk isimler belli olmaya başladı. 

YouTuber Enes Batur’un adı listede:

acun ılıcalı, enes batur

Ilıcalı’nın daha önce YouTuber ve bireysel yayıncılar ile çektiği Exatlon Challenge isimli programı Netflix’te yayınlanmış, ancak olumlu eleştiriler almamıştı. Bu programda yer almayan isimlerden olan Enes Batur’un dijital platform için Ilıcalı ile anlaşmaya vardığı söyleniyor. 

Hürriyet’ten Orkun Ün’ün haberine göre Enes Batur’un haricinde, Survivor ile adını duyuran Cemal Can Canseven, Aleyna Tilki ile aynı projede yer alacak. İkilinin bir dizi, film ya da belgeselde mi yoksa programda mı yer alacağı henüz net değil. Diğer taraftan Survivor yarışmacıları Nisa Bölükbaşı ve Barış Murat Yağcı’nın da Acun Medya ile anlaşmaya vardığı söyleniyor. 

Ünlü isimlerle anlaşmak, bir dijital platformu başarıya ulaştırır mı?

acun ılıcalı

Aslında bu Netflix’in de dünya çapında ünlü isimlerle onlarca dizi ve film çekmesiyle benzer bir durum. Ünlü isimlerin yer aldığı projeler, o isimlerin hayranları tarafından ciddi şekilde takip ediliyor. Nitekim Netflix örneğindeki en büyük problem isimlerin ünlü olduğu kadar yer aldıkları projelerin genel kalitesi.

Dijital platformların ayakta kalabilmek için TV’ye kıyasla daha seri içerik üretmeye ihtiyaçları var. Acun Ilıcalı ise anlaşılan o ki platformunu öncelikli olarak Türkiye pazarında konumlandırmak istiyor. Zira global pazarda Netflix haricinde Disney+ ve Hulu gibi rakipler de var, ancak bu rakipler henüz Türkiye'de hizmet vermiyor. Ancak Acun Medya'nın Brezilya, Yunanistan ve daha pek çok ülkede zaten sahip olduğu bir kitle var. Belki de yeni dijital platform sadece Türkiye'de değil, diğer ülkeler içinde Acun'un aynı çizgiyi sürdürdüğü bir ortam sağlayacak.

Diğer taraftan puhutv ve BluTV'de artık sabit kitleye sahip yerli platformlar olarak Acun'un en büyük rakibi konumundalar. Ilıcalı’nın TV programlarının çizgisini bozmadan, ancak internet diline, samimiyetine ve özgürlüğüne uygun şekilde sunma ihtimali yüksek. Detaylar netleştikçe aktarmaya devam edeceğiz.

196
115
25
17
15
Emoji İle Tepki Ver
196
115
25
17
15