Çocuğuna Ulaşamadığında ‘Ay Başına Ne Geldi Acaba’ Diye Düşünenlerin Yüreğine Su Serpecek Akıllı Saatler: Bilicra Connect ve Bilicra Vision

4
2
2
1
0
Anne Baba olanlar iyi bilir, ebeveynlerin genellikle en büyük endişesi çocukları okulda veya sokaktayken onlara ulaşamamak, gözlerinin önünde olamadığı anlarda onları koruyamamaktır. İşte böyle bir endişeyi anında çözüme kavuşturma potansiyeline, hatta daha fazlasına sahip akıllı saatler Bilicra Connect ve Bilicra Vision ile tanıştırıyoruz sizleri.

Anneler ve babalar, eminiz ki çocuklarının güvenliği için günümüzde daha fazla endişelenebiliyor. Doğal olarak onların her anında yanlarında olmak istiyor, çevresel etmenlere karşı içgüdüsel olarak onları korumak istiyorlar. Ancak hayatın getirdiği bazı şartlar sebebiyle bu mümkün olmuyor. Neyse ki bunu mümkün kılacak, bunu yaparken çocuğun gelişimini negatif etkilemeyecek teknolojiler mevcut. 

Piyasada pek çok akıllı bileklik veya akıllı saat var. Bazı ebeveynler ise çok erken yaşta çocuklarına akıllı telefon alarak güvenlik ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Ancak bileklikler, ebeveynlerin çocuklarıyla diledikleri zaman iletişim kurmalarına imkân tanıyacak teknolojilere sahip değil, bu nedenle kullanım alanlarının çok kısıtlı olduğunu söyleyebiliriz. Çocukların erken yaşta akıllı telefon edinmesi ise birçok zararlı duruma sebebiyet verebilir. Bu durumda kontrolün uygulama üzerinden sadece ebeveyn ’de olduğu akıllı çocuk saatlerine yönelmek en mantıklı yaklaşım olarak düşünülebilir.

Çok güvendiğimiz akıllı telefonlar, çocuklar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmamışlardır:

akıllı çocuk saati

Kontrolsüz internet ve sosyal medya erişimi çocukların gelişimleri üzerinde negatif etki yaratabilecek potansiyele sahipken, bilinmeyen numaralardan gelen çağrı ve SMS’ler olası dolandırılma riskleri ile birlikte gelecektir. Bilicra akıllı çocuk saatlerinde ise çocuk sadece Bilicra Smart uygulaması üzerinden kaydedilen kişilerle görüşme yapabilirken, bilinmeyen numaraları engelleme özelliği ve saatin SMS almama özelliği ile henüz kendini koruyacak yaşta olmayan çocuklara ekstra güvenlik önlemleri sağlamış oluyor.

Bunlara ek olarak, Bilicra Saatlerin üzerinde yer alan SOS tuşu, çocuklar kendilerini rahatsız, ya da güvensiz hissettikleri anlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu tuşa basıldığında saat, ebeveyn’nin belirlediği 3 numaraya ulaşmak için arama, SMS ve uygulama üzerinden bildirim göndererek, aynı zamanda çocuğun konumunu aile ile paylaşıyor. 

Geçmiş ve anlık konum takibi özellikleri ile aileler çocukların nerede olduklarını anlık olarak bilirken, Sanal bariyer özelliği ile güvenli alanlarını oluşturup, çocukların bu güvenli alanlar içinde özgürce zaman geçirdiğinden emin olarak güvenlik hissini doyasıya yaşayabiliyorlar. 

Ayrıca akıllı çocuk saatleri, akıllı telefonlara göre çok daha ekonomik bir seçenek:

bilicra akıllı saat

Bilicra Akıllı çocuk saatlerinin akıllı telefonlara göre öne çıkan en önemli özelliklerinden biri de yaydığı düşük radyasyon oranları. Mobil cihazların yaydığı radyasyon oranı SAR adı verilen bir değer. Tüm dünya tarafından kabul edilen, mobil cihazların yaydığı radyasyon oranını ölçen bazı kuruluşlar mevcut. SAR değeri ölçen kuruluşlardan biri Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti Federal İletişim Komisyonu kısaca FCC, bir diğeri Kanada Hükümeti Sanayi Kuruluşu, bir diğeri ise Avrupa Birliği Konseyi’dir. 

Tüm kuruluşlar benzer bir yöntem ile SAR değerini belirliyorlar. Avrupa Birliği Konseyine göre ideal SAR değeri 2.0 W/kg olarak belirlenmiştir. Burada önemli olan nokta açıklanan SAR değerlerinin yetişkinleri kapsaması. Yayılan radyasyonun çocukları ne derece etkilediği kesin olarak bilinmemekle beraber, bir yetişkinden çok daha fazla etkileneceği düşünülüyor. Bu nedenle özellikle çocuklarda akıllı telefon kullanımının kısıtlanması gerekmekte. 

Bilicra Connect Akıllı Cocuk saatleri 0.111 W/kg (Baş), 0,320 W/kg (Bilek) SAR değerleri ile, Avrupa Birliği Konseyi tarafından güvenli kabul edilen minimum 2W/kg SAR değerinin çok altında, çok daha güvenli bir noktada konumlanıyor. 

Tüm bu nedenler her gün daha fazla ebeveyni Bilicra Akıllı çocuk saatleri almaya yönlendiriyor. Üstelik Bilicra Akıllı çocuk saatleri hem tasarımları hem de uygulamalarıyla çocuklar tarafından da çok sevilerek kullanılıyor. Sizi de Bilicra’nın güvenlik dolu dünyasıyla tanıştıralım! Karşınızda Bilicra Connect ve Bilicra Vision: 

bilicra connect

Her ikisi birer ön kameraya, sesli görüşme imkanına, SOS durumunda acil çağrı başlatma özelliğine, dahili hafızaya, sesli mesaj gönderme desteğine sahip olan bu iki saatin ortak özellikleri şöyle:

 • Ön kamera
 • Sesli görüşme 
 • Sesli mesaj
 • Bilinmeyen aramaları reddetme
 • Sos acil durum çağrısı ve Bildirimi
 • Konum takibi
 • Geçmiş konum takibi
 • Sanal bariyer
 • Rehber
 • Düşük pil uyarısı
 • Saat çıkarıldı uyarısı
 • Rahatsız etme modu
 • Alarm
 • Uzaktan fotoğraf isteme
 • Aile üyesi ekleme ve kontrolü
 • Adım sayar
 • Cihaz bul
 • Renkli kordon seçenekleri
 • Bilicra Care mobil uygulaması üzerinden saate uzaktan erişim ve özelleştirme imkânı

Bilicra Vision ve Connect arasındaki farklar ise şöyle:

bilicra akıllı çocuk saatleri

Bilicra Vision Bilicra Connect
İşlemci: MTK2503D Spreadtrum SC8521
İşlemci hızı: 260 MHz 1.2 GHz Çift Çekirdekli
RAM: 32 MB 512 MB
Dahili Hafıza : 32 MB 4 GB
Ön kamera: 0,3 MP 2 MP
Ekran: 1,3 inç IPS renkli dokunmatik 1,4 inç IPS renkli dokunmatik
Batarya: 400 mAH - Lihtium 800 mAH - lithium
- Görüntülü görüşme
- Görüntülü grup görüşme
- SMS takibi
- Etkinlik takvimi
- Dil desteği
- Gece modu
- Zamanlayıcı
Tema renk değiştirme Tema değiştirme

İki saat arasındaki özellikleri kıyasladığımızda Connect modelinin daha çok imkân sağladığını net bir şekilde görebiliriz. Vision modeli ise görüntülü konuşma  beklentisi olmayanlar için geliştirilmiş, daha uygun fiyatlı bir model olarak karşımıza çıkıyor. 

Eğer çocuğunuz ile görüntülü görüşme yapmak, daha net anlık fotoğraf talep etmek istiyorsanız Connect’in size uygun olduğunu söyleyebiliriz. Biraz daha uygun fiyatlı bir model arayışındaysanız sesli görüşme imkanı sağlayan Vision’u da tercih edebilirsiniz.
Akıllı çocuk saati alışverişlerinde %20 indirim avantajından yararlanmak için “webtekno20” kodunu kullanabilirsiniz:

Bilicra Vision’a ulaşmak, daha detaylı incelemek ve satın almak için buraya, Bilicra Connect için de buraya tıklayabillirsiniz.

4
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
2
1
0