• Anasayfa
  • Otomobil
  • Apple, Zamanında Tesla'yı Çılgın Bir Paraya Almak İstemiş

Apple, Zamanında Tesla'yı Çılgın Bir Paraya Almak İstemiş

29
7
6
4
2
Elektrikli otonom araçlar üzerinde çalışmakta olan Apple'ın, 6 yıl önce Tesla'yı satın almak istediği iddia edildi.

Roth Capital Partners’ın kıdemli araştırma analisti olan Craig Irwin, CNBC’de gerçekleştirdiği açıklamalar ile herkesi şaşırttı. Irwin’in açıklamalarına göre Apple, 2013 yılında elektrikli otomobil denince akla ilk gelen şirketlerden biri olan Tesla’yı, hisse başına 240 dolar gibi bir ücret ödemeyi kabul ederek satın almak istedi.

Konuyla ilgili olarak birden fazla kaynakla kontrol gerçekleştirdiğini ve bilginin tamamen güvenilir olduğunu dile getiren Irwin, iki şirketin imza aşamasına gelip gelmediğini ise bilmediğini söyledi. Bugün itibarıyla Tesla hisselerinin 205 dolar civarında bir değere sahip olduğunu düşünürsek Tesla adına bir fırsatın kaçırıldığını söyleyebiliriz.

Apple’ın Tesla’yı satın alma durumu hala tamamen kapanmış bir konu değil. Apple’ın elektrikli otonom araç projesi olan Project Titan’ı devam ettirdiğini biliyoruz. Ayrıca şirket, son aylarda Tesla’nın elektrikli güç aktarma organlarının başkanı da dahil olmak üzere Tesla’nın pek çok üst düzey ismini Project Titan kadrosuna dahil etti.

Kaynak : https://electrek.co/2019/05/21/apple-buy-tesla-2013-report/
29
7
6
4
2
Emoji İle Tepki Ver
29
7
6
4
2